Úvodní čtvrthodina přinesla Arsenalu tři body

Českolipští fotbalisté přivítali na svém hřišti rezervu Českých Budějovic, která je v této sezoně hodně rozjetá. Ovšem u Ploučnice jako by „motoru“ došel benzín, během úvodních patnácti minut inkasoval tři góly a o vítězi tohoto zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Nejprve se už po pětačtyřiceti vteřinách trefil Ladislav Beran, na něj navázal Jakub Hottek a budějovickou zkázu dokonal Miloslav Kousal. Za Jihočechy pak po hodině hry snížil na konečných 3:1 Michal Kaňák.

Fanoušci se pořádně ani nestačili usadit na svá místa na tribuně a už slavili první branku. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Ladislav Beran a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Uběhly další čtyři minuty a na stadionu u Ploučnice se slavilo podruhé, když se trefil Jakub Hottek – 2:0. Hosté chtěli co nejdříve snížit, o což se snažil Klavík, ale byl lapen do ofsajdové pasti. Ve 12. minutě lovil českobudějovický brankář Křížek míč ze své sítě potřetí, Pechar začal gólovou akci, kterou dokončil Miloslav Kousal – 3:0. Ani za tohoto nepříznivého stavu neházeli svěřenci trenéra Lercha flintu do žita a zazlobili dvěma standardními situacemi. Ovšem ani přímý kop ani roh se neujaly. Na druhé straně zakroutil zajímavě svůj centr Jakub Hottek a balón skončil jen těsně vedle. Čtvrtý zářez do pažby mohl přidat Pechar, vyběhnuvšího Křížka sice přeloboval, ale hrací předmět si cestu do branky nakonec nenašel. Ve 28. minutě vyrazil na útočný výlet Kaňák, nýbrž gólman Meier skvěle přečetl celou situaci a kulatý nesmysl odkopl do bezpečí. Ze střední vzdálenosti pak vypálil Repa, avšak neměl přesně seřízená mířidla. V samotném závěru prvního poločasu si ještě Meier zachytal, když zlikvidoval pokus Kaňáka.

Druhou půli začali domácí podobně jako tu první, tedy aktivní hrou. Hottek nacentroval před bránu, kde se k míči dostal Kousal, ale ke smůle Arsenalu se mu balón zamotal mezi nohama. Českolipský forvard se pak objevil sám na malém vápně, ale veškerá snaha vyšla nakonec vniveč, neboť rozhodčí odmával a odpískal ofsajd. V 59. minutě se hosté dočkali alespoň snížení, Michal Kaňák si naběhl do šestnáctky a hlavičkou překonal Meiera – 3:1. Poté na chvíli Budějovičtí operovali na své útočné polovině, ale k blízkosti Meiera se prakticky nedostali. Dlouhý aut Řeháka do vápna sice nenašel žádného hráče v modrém dresu, Jihočeši však přestali z ničeho nic hrát. Toho si Řehák všiml a snažil se získat odraženou mičudu, hosté se včas zorientovali a žádné nebezpečí nepřipustili. Českolipští si své vedení hlídali a sami mohli přidat ještě jeden gól.  Jakub Hottek trefil z přímého kopu jen tyč, která za Křížkovou brankou napínala síť. To byla poslední vážnější šance tohoto utkání, které Arsenal vyhrál 3:1.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Měli jsme vynikající úvod do zápasu, kdy jsme dali hned v první minutě ze standardní situace krásný gól, následně tam byla akce po pravé straně, kterou zakončil Hottek na zadní tyči. Třetímu gólu Kousala předcházel výborný centr z levé strany, Mičkal trefil tyč a Kousal míč dorazil. Dalších dvacet pět minut jsme ještě hráli to, co jsme chtěli. Potom jsme trochu polevili. Nástup do druhé půle byl jakž takž dobrý, ale zase mám výhrady ke druhé půli, protože jsme tam měli odehrát lepší zápas. Měli jsme víc kombinovat, víc držet balón a některými hloupými chybami jsme nechali vyniknout Oldu Meiera, který chytil dva góly ve druhé půli. Úvod utkání byl takový, jak jsme si představovali, ale někteří hráči pod dojmem toho, že jsme vedli 3:0, tak malinko polevili, takže to je trochu kaňka na dnešním utkání. Výhra nad silnými Budějovicemi, které s mladými hráči, kteří tam hrají, mají dobré mužstvo, by nás mohla posunout v tabulce. Samotní hráči si dokázali, že i proti tak kvalitnímu mužstvu se dá hrát.“

ARSENAL Česká Lípa – SK Dynamo České Budějovice „B“ 3:1 (3:0)

Branky: 1. Beran, 5. Hottek, 12. Kousal – 59. Kaňák

Rozhodčí: Bureš – Cupl, Paták