Rezerva Arsenalu zdolala v derby Nový Bor

Fotbalisté B-týmu Arsenalu hostili na svém hřišti v pikantním souboji nedaleký Nový Bor a prvního gólu se fanoušci na stadionu u Ploučnice dočkali ve 33. minutě, kdy byl Lukáš Půlpán nedovoleně zastaven v pokutovém území a sám faulovaný proměnil penaltu. Těsně před přestávkou vyrovnal Petr Stromecký.

Nerozhodný stav však vydržel jen do 71. minuty, kdy utkání rozhodl Tomáš Vodrážka. Ovšem svěřenci trenéra Bohuslava Najmana nedohráli zápas v kompletním složení, neboť byli vyloučeni Holeček a Pospíšil. I v devíti hráčích si ale domácí své vedení pohlídali a zůstávají na prvním místě tabulky.

Po přihrávce Vodrážky centroval Pospíšil, ale míč skončil v náruči brankáře Szaba. Na druhé straně se blýskl parádním obranným zákrokem Ondráček, který zastavil pronikajícího Vávru. Poté se hosté provinili proti pravidlům a po přímém kopu Pechara se k balónu dostal Pospíšil, jenž ještě předložil Ondráčkovi, z jehož centru nezapršelo. Následně musel být v pozoru rovněž gólman Arsenalu Chadraba, který vyboxoval Smetákovu ránu z trestného kopu. Stejně dobře si vedl také proti Třešňákovi. Své štěstí zkoušel tvrdou střelou Švec, ale jeho pokus zblokovali dobře stojící novoborští obránci. Ve slibné příležitosti se ocitl Burian, avšak hlavičkou netrefil zařízení. Ve 33. minutě se vydal do vápna Půlpán, kterého nedovoleně zastavil jeden z hráčů Jiskry, a sudí Neugebauer nařídil pokutový kop. Sám faulovaný Půlpán si postavil kulatý nesmysl a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Vzápětí pálil doprostřed brány Pechar. Ve 40. minutě bylo vyrovnáno, Petr Stromecký elegantně přehodil vyběhnuvšího Chadrabu – 1:1. Těsně před odchodem do šaten ještě střílel Smeták, ale se skórem už nepohnul.

Druhý poločas zahájil nepřesným pokusem Pechar. Poté se Novoborští dostali do palebné pozice, ovšem bez gólového efektu. To už se nedá říct o pěkné akci z 71. minuty, kterou zakončil Tomáš Vodrážka – 2:1. Nebezpečný centr Pechara pak sebral ze vzduchu Szabo. O několik chvil později zahrál u půlící čáry Holeček rukou a vzhledem k tomu, že už jednu žlutou kartu měl, musel předčasně do sprch. I o deseti se domácí hnali dopředu, důkazem byť průnik Bečvaříka, který však síť za Szabem nerozvlnil. V 87. minutě byl za strčení protihráče vyloučen Pospíšil a Českolipští tak dohráli duel v devíti hráčích. Alespoň bod chtěl Novému Boru vystřelit Stromecký, mířil ale vedle. Po třech minutách nastavení rozhodčí Neugebauer ukončil toto střetnutí, v němž zvítězil Arsenal 2:1 a zůstal tak na prvním místě tabulky.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Zápas měl všechny parametry derby. Nikdo nechtěl prohrát, mezi těmito týmy je rivalita. Myslím si, že o gól jsme byli lepší. Červená karta, kterou dostal náš hráč po zahrání rukou, byl nesmysl. Bránili jsme se v oslabení, ale bojovností jsme dokázali udržet výsledek až do konce.“

ARSENAL Česká Lípa B – FC Jiskra Nový Bor 2:1 (1:1)

Branky: 33. Půlpán z pen., 71. Vodrážka – 40. Stromecký

Rozhodčí: Neugebauer – Šecová, Řeháček