Rezerva Arsenalu nestačila na Pěnčín

Fotbalisté B-týmu Arsenalu vstoupili do premiérové sezony v krajském přeboru pravou nohou, neboť ročník zahájili dvěma vítězstvími. Nejprve porazili Sedmihorky, poté také Jablonec nad Jizerou. Ve třetím kole této soutěže hostili na domácí půdě celek FC Pěnčín, tedy souseda v tabulce. Vítěz tohoto zápasu mohl poskočit na první místo v tabulce.

Po bezbrankovém prvním poločase rozhodl zápas jediný gól z kopačky Petra Heinricha. Pěnčín si tak připsal tři body do tabulky a po třech kolech zůstává neporažen.

Zápas začali aktivněji hosté, kteří svého soupeře vůbec nepouštěli k bezprostřednímu ohrožení brankáře Matějčka. Naopak sami hrozili, v rozmezí šedesáti sekund zkoušel své štěstí dvakrát Mrklas. Nejprve se netrefil z přímého kopu, poté běžel sám na Řezáče, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Následně jeden z hráčů Pěnčína hlavičkoval nad branku. Ve 20. minutě pálil vedle Sekerák. Domácí fotbalisté vůbec nevystřelili na bránu, takže gólman Pěnčína Ivan Matějček si klidně mohl do brány vzít noviny a číst si. První ránu ze strany Arsenalu vyslal na Matějčka Vodrážka, ovšem hostující strážce svatyně se nenechal překvapit. Dvě minuty nato měl stoprocentní šanci Kaňkovský, když uháněl takřka sám na Matějčka, ten ho však vychytal.

Nástup do druhé půle měli Českolipští přeci jen lepší, ze dvou rohových kopů ale gól nepadl. Na opačné straně to z trestného kopu zkoušel Sedlmajer, Řezáč byl na místě. Nebezpečnou jedovku vyslal ze své kopačky Heinrich, pohotový Řezáč dokázal zakročit. V 65. minutě se na malém vápně objevil Kaňkovský, ale přestřelil. Poté čaroval opět Matějček, když zasahoval proti přímému kopu. Záhy dopravil Kaňkovský míč do sítě, ovšem rozhodčí Mrkáček odpískal k velké nelibosti domácích hráčů a fanoušků ofsajd. V 75. minutě se poprvé a naposledy měnilo skóre. Přihrávku obdržel Petr Heinrich a překonal Řezáče – 0:1. Českolipští fotbalisté okamžitě začali protestovat u pomezního sudího, za což si Řezáč vysloužil žlutou kartu. Nutno však podotknout, že pravda byla na českolipské straně. Arsenal toužil po vyrovnání, avšak ani Ratajova dalekonosná střela z dobrých pětatřiceti metrů se neujala. V úplném závěru zápasu si ještě zachytal Řezáč.

ARSENAL Česká Lípa – FC Pěnčín 0:1 (0:0)

Branka: 75. Heinrich

Rozhodčí: Mrkáček – Huřťák, Bým