Opět vítězství dorostu - pět gólů si odvezl Košťálov

Ve 21. kole k nám do Nového Boru zajížděl celek FK Košťálov, který nám vzal na podzim tři body, když nás porazil 3:1. My jsme oproti minulému zápasu nastupovali v nejsilnější sestavě, a tak jsme šli s cílem opět vyhrát a zahrát si dobrý fotbal.

Hned v páté minutě zavelel kapitán Coufal a přihrál Demkemu do vápna , Lukáš obešel brankáře a do prázdné branky otevírá účet zápasu 1:0. V 7. minutě kope Kořínek trestný kop, nachází hlavu Hrušky, ale brankář jeho hlavičku chytá. V 10. minutě vybojoval hlavičkový souboj Demke, poslal míč Dvorskému, který se probil do vápna a jeho přihrávku Lebruška zasunuje za záda brankáře 2:0. Soupeř ale zastavuje náš tlak, když v 12. minutě proměňuje penaltu, po faulu Kouřila ve vápně 2:1. Šance jsme měli, ale naše hra už nebyla tolik výbušná. V 22. minutě centr Demkeho nachází  Holeščáka a ten z voleje přestřeluje branku. V 27. minutě střílí Paštika také z voleje a tuto střelu brankář pouze vyráží nad bránu. V 30. Minutě zabojoval ve vápně Demke, ale střela jde nad bránu. Hruška dostává v 34. minutě žlutou kartu. Poslední šance se zrodila po střele Coufala, kterou brankář vyrazil. Dvorský odražený balon dostihl ještě na hřišti, dává pod sebe na volného Lebrušku, ale ten nestřílel z první a svoji šanci překombinoval.
 Do druhého poločasu jdeme přidat nějaké branky a žádné neinkasovat. Už v 47. minutě se probil do vápna Demke a přihrává do středu před penaltu, kde si dobře naběhl Paštika. Jeho střelu zasahuje obránce rukou a ta stejně končí v bráně 3:1. Hned za minutu střela Demkeho prošla těsně pravé tyče. V 49. minutě dochází k prvnímu střídání našich dorostenců. Odešli Kouřil, Dvorský a nastupují naše opory Třešňák se Stejskalem. V 52. minutě prochází s míčem Vomáčka až před velké vápno a zkouší to z dálky a brankář pouze vyrazil míč na roh. V 58. minutě dobře zabojoval o míč Demke a přihrál Třešňákovi, který zvyšuje skóre zápasu na 4:1. V 62. minutě po rohu Stejskala zabojoval Hruška a našel přihrávkou Kořínka a ten ukončil účet zápasu 5:1. Ke konci zápasu jsme měli stálou převahu, ale už žádná střela v brance neskončila. V 69. minutě zazvonila pouze tyč po střele Lebrušky a přihrávce Třešňáka. V 73. Minutě střídali Coufal a Vomáčka a nastoupili mladíci Pollach a Kopecký. Žlutou kartu ještě dostal Lebruška. Soupeř se v druhém poločase zmohl jen na jednu střelu z přímého kopu, za což se zasloužila dobrá práce naší obrany.
Poděkování za tři body patří všem hráčům, ale stále je co zlepšovat. O to pomůže v závěru soutěžní sezóny trenérovi Janatkovi nový asistent p. Roman Moravčík.

FC Nový Bor -  FK Košťálov   5 : 1 (  2 : 1 )

Sestava: Tománek, Holeščák,Vomáčka, Hruška, Kořínek,- Dvorský, Coufal, Paštika, Kouřil -Lebruška, Demke
náhradníci : Kopecký, Stejskal, Pollach, , Třešňák

branky: Třešňák, Demke, Kořínek, Lebruška, Paštika
Rozhodčí: Hanousek Karel, Mařík Josef, Spanyik Alexander

Trenér:  Janatka Václav
asistent trenéra: Moravčík Roman          vedoucí mužstva : Dvorský Radomír