Nový Bor neprohrál a veze si z Pěnčína jeden bod

Do 20. kola dospěl krajský přebor LKFS a v tomto kole nám byl losem přisouzen soupeř, se kterým jsme v podzimní části na domácím hřišti prohráli 1:4, když se nám tento zápas opravdu nepodařil. V sobotu jsme jeli k utkání skoro s kompletním kádrem hráčů.

Chyběl pro zranění ruky jen Demke a s cílem odčinit zmíněnou porážku. Že domácí znají dobře rozměry svého hřiště, nám předvedli hned po zahájení zápasu. Naše obrana se nedala překvapit a spolehlivě se z prvního útoku domácích ubránila. V 5. minutě jsme si to museli zopakovat. Opět úspěšně! Pak jsme se předvedli z naší strany a byly z toho dva rohové kopy a domácí brankář měl plné ruce práce.V13.minutě střelecká pokus domácích končí daleko vedle branky. V 16. minutě si vybral střelecký pokus také náš Suněk. I když to bylo lepší, také jeho střela se mezi tyče nevešla.V18. minutě jsme domácím naznačili, že nějaký bod si odvezeme, což potvrzuje šance, do které se dostal Budský. Bohužel míč mu odskočil víc než je zdrávo a tak to vyřešil domácí brankář. Ve 25. minutě jsme měli problém s rychlým odkopem míče z vápna a nabízeli jsme domácím šanci. Jenže domácí s tím neuměli poradit. Pro nás v dobré vzdálenosti před domácím vápnem je faulován Budský. Suňkovu střelu likviduje domácí brankář. Pak přišla pro nás nepříjemná věc, při bránění v našem vápně byl stržen Baťka a zůstal ležet na zemi. Ihned se potvrdilo, že došlo vážnému zranění ramene. Po rychlém ošetření musí ze hry ven a je mu volána sanitka. K tomu ještě další zranění ze hry odstupuje Smeták. Zranění stehenního svalu. Na jejich místa nastupují Stejskal a Novotný. Poločas jsme dohráli za stavu 0:0. Druhý poločas začínáme daleko svižněji a domácí s náší ofenzívou si nevědí rady. Po faulu na Novotného se zastřeluje opět Suněk jeho střelu domácí gólman zkrotil.V58. minutě významná akce našich a je jen škoda, že to neskončilo gólem. Stejskal kopal rohový kop a míč se dostal na zadní tyč, kde byl připraven Budský. Pohotově zakončuje, ale míč prošel po brankové čáře vedle branky. Náš fotbalový tlak narůstá a v 65. minutě se rozhodl ze střední vzdálenosti zakončit Stromecký, ale míč se odráží od tyče. Bohužel přišla 70. minuta a trochu otevřená vrátka v naší obraně nabízí k zakončení a to domácí hráč udělal. Vyslal střelu po zemi k tyči a Blumentritt byl krátký 1:0 pro domácí.
Na pokyn trenérů přeskupujeme rozestavění hráčů a nastupujeme boj o vyrovnání. Domácí se dostávají pod tlak a brání, ale dobře. V 73. minutě se do naší víc otevřené obrany dostávají domácí a naši mají trochu chaos při odkopu. Přesto ale jdeme za svým cílem.V85.minutě přenášíme hru z pravé strany na levou. U postranní lajny dostihl míč Hruška, přistrčil na Stejskala a ten centrovat umí. Na pravé straně za obranou číhal Novotný, který prudkou střelou, která proletěla napříč malým vápnem a k naší radosti rozvlnila síť domácí branky 1:1! Coufala střídá Třešňák a ještě více podporujeme útok a rádi bychom chtěli i tři body, ale to se už nepodařilo. Myslím, že jsme si dovezli cenný bod za remízu. Při cestě domu jedeme nejdříve do nemocnice, kde si vyzvedáváme zraněného a ošetřeného Baťku, kterému všichni sdělují, že vezeme bod.

FK PĚNČÍN -Turnov – FC NOVÝ BOR- 1:1(0:0)

Sestava FC Nový Bor: Blumentritt D. Hruška,Vomáčka,Suněk,Baťka,Vávra,Havlásek,Coufal,Smeták,Stromecký, Budský,
 střídali : Stejskal,Novotný,Třešňák,
trenér- František Kubáň  vedoucí týmu : Blumentritt Richard

V sobotu 15.května 2010 v 17.oo hodin přivítáme Hrádek n.N.-příjďte fandit!!!