10. výročí od povodní

Městské slavnosti okoření poslední zápas Arsenalu

Verze pro tisk |

V posledním kole letošní sezony ČFL hostí českolipští fotbalisté poslední celek tabulky Motorlet Praha. Jedná se o zápas, v němž oběma týmům už prakticky o nic nejde. Pražané jsou jistými sestupujícími a Arsenal má jistotu záchrany.

Motorlet ovšem nedá svou kůži zadarmo, do České Lípy přijede podpořen vítězstvím z předešlého utkání nad Pískem a dá se tedy očekávat, že se bude chtít se soutěží rozloučit obstojně. Duel mezi Arsenalem Česká Lípa a Motorletem Praha začíná v sobotu 19. června v 10:30. Hlavním rozhodčím bude Jiří Bureš, jemuž budou s praporkem pomáhat Zdeněk Mudra a Zbyněk Cupl. Delegátem ČMFS bude Pavel Peteřík. Podrobný komentář o střetnutí můžete sledovat na www.onlajny.cz.
SK Motorlet Praha
Po podzimní části to s Motorletem ještě nevypadalo tak špatně, neboť se nacházel na čtrnáctém místě. Drtivou většinu bodů nasbíral v domácím prostředí, kde se mu poměrně dařilo. Z osmi klání šest vyhrál, jednou remizoval a jen jednou prohrál. Jediný tým, který dokázal na Motorletu na podzim vyhrát, byl Varnsdorf. Pražané vybudovali ze svého stánku doslova nedobytnou tvrz. V bilanci venkovních zápasů ale patřili k tomu nejhoršímu, co Česká fotbalová liga nabídla. Z devíti partií získali jen dva body za stejný počet remíz. Body přivezli z Ovčár a ze Slavie.
Statistiku domácích střetnutí si na jaře Pražané hodně pokazili. Čísla pak vypadala diametrálně odlišně než na podzim. Aktuálně poslední tým tabulky zvítězil na svém pažitu jen ve dvou případech, když zdolal Plzeň B a již zmiňovaný Písek. Připsal si rovněž bod za remízu se Sokolem Ovčáry, ale zbylých šest klání prohrál. Venku dokázal vytěžit opět jen dva body za dvě plichty, tedy úplně stejně jako na podzim. Tentokrát nerozhodný výsledek uhrál v Karlových Varech a Liberci. Motorlet je rovněž jediným týmem v České fotbalové lize, který v tomto ročníku ještě nevyhrál na cizím trávníku. Všichni českolipští fanoušci věří, že tato černá série Pražanů neskončí právě proti Arsenalu.
Stejně jako v České Lípě i na Motorletu došlo ke změně trenéra. Po prohře se Sezimovým Ústím se vedení klubu dohodlo na ukončení spolupráce s Jiřím Hruškou, kterého nahradili Pavel Novotný a Vladimír Kubert. Rozdíl mezi Arsenalem a Motorletem je ten, že nová trenérská dvojice v České Lípě svůj úkol splnila, dodala mužstvu nový impulz a udržela třetí ligu i pro další sezonu. Kdežto Pražanům se toto nepovedlo, pod vedením koučů Novotného a Kuberta se mančaft nezvedl a už nyní je jisté, že z ČFL sestoupí.
Nejlepším střelcem Motorletu je Jan Pyšek, jenž překonal soupeřova brankáře šestkrát. Zdárně mu sekunduje dvojice Tomáš Vincenc – Stephane Hoareau, kteří se trefili pětkrát.
Sestava Motorletu v duelu s Pískem: Kučera A.  –  Mareš, Musil, Jirec, Brusch  –  Karbulka, Brodský, Šafránek, Strnad (78. Machurka) – Pyšek (88. Zmeškal), Čmejla (60. Kučera M.).
Informace o soupeři:
Klubové barvy: žlutá
Webová stránka: http://www.fotbal-motorlet.cz/
Realizační tým:
Hlavní trenér: Pavel Novotný
Asistent trenéra: Vladimír Kubert
Vedoucí mužstva: František Reichl
Kustod: Jan Urban
Poslední zápasy Motorletu:
Motorlet – Slavia B 0:1
Liberec B – Motorlet 0:0
Motorlet – Písek 2:1
ARSENAL Česká Lípa
Českolipští závěr sezony zvládli a zajistili si účast v České fotbalové lize i v další sezoně. V posledním zápase sice prohráli v Českém Dubu se stále se zachraňující rezervou Jablonce, ale to jim určitě sebevědomí nepošramotilo. Se svými věrnými fanoušky se rozloučí sobotním utkáním proti Motorletu a věřme, že to bude loučení vítězné. Hrát se bude netradičně v 10:30, neboť odpoledne je na Městském stadionu v České Lípě další fotbalový program, a sice od 14:00 se zde utkají v rámci městských slavností internacionálové České Lípy a pražské Sparty. Do duelu s Motorletem nezasáhnou zranění Radim Věchet, Petr Řehák, Petr Silný a nově absentující Michal Dvořák, který si na tréninku zlomil ruku a musel na operaci. Střetnutím internacionálů fotbalové odpoledne zdaleka nekončí. B-mužstvo Arsenalu hraje v Doksech od 17:00 o postup do krajského přeboru. Proto neváhejte a jeďte svými hlasivkami podpořit českolipský mančaft. 
Sestava Arsenalu v duelu s Jabloncem: Chadraba - Bednář, Novotný, Šafář, Slabashevich - Holeček, Vrabec, Runt, Finklár - Mičkal (70. Půlpán), Kučera. (Připraveni Meier, Pohorský, Dostál).
Poslední vzájemné střetnutí:
15. kolo ČFL, 14. 11. 2009
SK Motorlet Praha – ARSENAL Česká Lípa 1:0 (1:0)
Branka: Prošek


 

Nahoru