Lokotka o víkendu bodovala!

V rámci 10. kola 1.B třídy západ se proti sobě postavily celky domácí Loko Česká Lípa a hostí Sokol TESLA Stráž nad Nisou.

Oba týmy před tímto kolem dělil pouhý jeden bod, a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Ale již od prvních minut byli lepší domácí, kteří měli více ze hry a působili aktivnějším dojmem. V první velké šanci se ocitl domácí Pospíšil, ale chybělo mu více klidu v zakončení. Nerozhodný stav však vydržel pouze do 14. minuty, kdy byl Česenek faulován po rohovém kopu ve vápně.

Sám faulovaný se ujal i pokutového kopu a s přehledem proměnil. O deset minut později navíc neudržel nervy Landa a za oplácení na Piršela mimo hřiště si vysloužil červenou kartu, a ještě více oslabil Stráž. Ve 36. minutě zužitkoval převládající tlak Piršel a domácí vedli 2:0.

Aby toho nebylo málo, tak ještě ve 45. minutě za další ostrý faul na Česenka inkasoval Dostál druhou žlutou kartu a musel také do sprchy. Druhý poločas už byl pouze o tom, kolik branek domácí přidají, ti ale hledali cestu přes obranný val těžko a když už ji našli, zradila je koncovka. Nakonec se však ještě jednou radovali, když v 77. minutě uzavřel skóre Horáček. Více už se nestalo, a tak domácí Lokotka zvítězila 3:0 a povedlo se jí na domácím hřišti udržet již potřetí čisté konto.

Se 14 body se nyní drží na 8. místě v tabulce. Zápas sledovalo 80 diváků.