Fotbalisté Arsenalu zdolali Semily 2:0

Na fotbalovém stadionu ve Skalici u České Lípy hostili českolipští fotbalisté nováčka divize SK Semily. Arsenal potvrdil roli favorita a svého soupeře prakticky do ničeho nepustil. Skóre se poprvé změnilo v 17. minutě, kdy se trefil Radim Věchet. Druhý gól přidal na začátku druhého poločasu Pechar. V českolipské brance se vystřídali Jan Chadraba a Lukáš Řezáč.

Trenér Nečas představil ve svém kádru další novou tvář, kterou je Richard Culek. Na tribuně se rovněž objevil Luboš Kozel, trenér Dukly Praha, se kterou se Arsenal střetne v rámci Ondrášovka Cupu. Jako první musel zasahovat Chadraba proti pokusu Matochy. Bez práce nebyl ani semilský gólman Koudelka, jenž musel v krátkém sledu uhájit svou svatyni třikrát. Vzápětí se skácel v pokutovém území Věchet, sudí Tykva však zůstal ledově klidný. Gólem neskončila ani střela Řeháka. V 17. minutě už Koudelka kapituloval, Radim Věchet běžel ze strany a poslal míč ke vzdálenější tyči – 1:0. Druhou branku mohl přidat tentýž hráč o osm minut později, tentokrát byl úspěšnější Koudelka. Věchet dal o sobě vědět také v 31. minutě, kdy mířil vedle. Následně hráči Arsenalu dopravili kulatý nesmysl do sítě, ale rozhodčí pískal útočný faul, a tak nemohl být gól uznán. Totéž se povedlo na druhé straně Semilským, jim pro změnu sudí odpískal a odmával ofsajd. Ve 38. minutě se Chadraba pořádně protáhl, neboť ho chtěl Makula z hodně velké dálky přelobovat, Chadraba naštěstí pro Českolipské vyrazil na roh. Po centru Pospíšila pak hlavičkoval Kaňkovský těsně nad.

Fanoušci se po poločasové přestávce nestihli pořádně usadit na svá místa a už viděli druhou gólovou akci dnešního zápasu, kterou úspěšně zakončil Pechar – 2:0. Velkou příležitost měl také Hottek, ale z vápna přestřelil. Své štěstí zkoušel Ševčík, ale pro jeho pokus neměl Řezáč, který vystřídal Chadrabu, pochopení. Pěknou kombinaci pak zakončil Zeman nad branku. O slovo se přihlásila nová akvizice Culek, ale neměl přesně seřízená mířidla. Snížit stav utkání mohl v 65. minutě Hartman, jehož skvělým zákrokem vychytal Řezáč. To bylo ze strany Semil pro tento duel vše, po zbytek střetnutí hrozili už jen Českolipští. Ti přidali dokonce další trefu, jenže tu sudí Tykva neuznal pro předchozí hraní rukou. Poté se míč od Mičkala dostal až k Zemanovi, jehož střelu levačkou zneškodnil Koudelka. Za nedovolený zákrok jednoho ze semilských fotbalistů zahrával Hottek přímý kop a Koudelka měl co dělat, aby mičudu vyrazil. Střelec druhého gólu Pechar to zkoušel v 82. minutě, leč neúspěšně. Koudelka musel být v pozoru i proti akci Řeháka s Mičkalem, posledně jmenovaný se ale mezi tři tyče netrefil. Arsenal tak porazil Semily 2:0. Další zápas sehrají svěřenci kouče Nečase v sobotu 24. července, kdy v rámci Ondrášovka Cupu přivítají na svém trávníku druholigovou Duklu Praha. Výkop je naplánován na 17:00.

Trenér Arsenalu Radim Nečas zhodnotil duel takto: „Bylo to povinné vítězství proti mužstvu, které hraje o soutěž níž. Dneska nám přibyli dva noví hráči, které jsme chtěli zapracovat a vidět je, v jaké jsou formě. Vytočili jsme deset hráčů v jednom a osm ve druhém poločase, víceméně to tedy splnilo tréninkovou jednotku. Byly tam dobré věci, ale bylo tam spousta nedostatků, na jejichž odstranění mámě 14 dní.“

Jak kouč Nečas zmínil, do týmu přišli noví hráči. „Je to Richard Culek, u kterého nevím, jestli u nás zůstane, neboť má nabídky ze zahraničí. My bychom zájem měli, ale uvidíme na dalším jednání. Pak je to Petr Řehák, který už tady působil. Je tady dneska poprvé, takže uvidíme, jestli se s ním dohodneme na další spolupráci.“

ARSENAL Česká Lípa – SK Semily 2:0 (1:0)

Branky: 17. Věchet, 47. Pechar

Rozhodčí: Tykva – Milner, Řeháček

Bez karet.

Diváci: 96

Sestava Arsenalu v prvním poločase: Chadraba – Parys, Silný, Štálík, Řehák, Pospíšil, Culek, Vrabec, Finklár, Věchet, Kaňkovský.

Sestava Arsenalu ve druhém poločase: Řezáč – Krasnický, Ondráček, Beran, Řehák, Holeček, Culek, Pechar, Hottek, Mičkal, Zeman.

Sestava Semil: Koudelka – Matocha, Pavlidis, Veg T., Peškar, Buček, Brett, Ševčík, Makula, Hartman, Stehlík, Močkovský, Veg J., Vrchovský, Kočí, Štěpnička, Bohatý, Kubsch