Fotbalisté Arsenalu porazili rezervu Slovanu Liberec

V rámci 9. kola České fotbalové ligy hostili českolipští fotbalisté na svém hřišti B-tým Slovanu Liberec, který navíc přijel posílen o hráče „áčka“ Lovre Vulina, Jakuba Vojtu a Petra Papouška. Ovšem byli to pouze domácí, kteří se trefovali do černého. (Ze zápasu chystáme fotožurnál.)

První branku zařídil po pěkném centru Miloslav Kousal, po rohu se prosadil Petr Řehák a gólový účet utkání uzavřel proměněnou penaltou Jakub Hottek. Českolipský brankář Oldřich Meier vychytal třetí nulu v této sezoně.

Hned první vážnější šance skončila gólem. V 8. minutě si na centr vyskočil Miloslav Kousal a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Poté byli oba brankáři na nějakou dobu bez práce, až přišla 17. minuta. K zahrání rohového kopu se postavil Jakub Hottek a přesnou nabídkou našel před brankou Petra Řeháka – 2:0. Libereckou zkázu dokonal Jakub Hottek, který proměnil nařízenou penaltu za faul jednoho z hostujících fotbalistů – 3:0. Střelec druhé branky Řehák byl při chuti, ale jeho bomba z dobrých čtyřiceti metrů se mezi tři tyče nevešla. Na druhé straně pálil Krystan. Hosté se pak provinili proti pravidlům a Hottkův přímý kop nebezpečně tečoval Štálík. Ve 36. minutě předložil Kousal u postranní čáry míč Hottkovi, jenž ho poslal do vápna, kde na něj sice nedosáhl Finklár, ovšem balón se odrazil k Pospíšilovi, jehož tvrdá střela skončila jen těsně vedle. Po něm se do dobré příležitosti dral Kousal, ale gólman Kovář byl proti. V závěru poločasu Liberečtí dvakrát zahrozili, nejprve Papoušek z trestného kopu, poté také jeho spoluhráč, který pořádně vyprášil Meierovy rukavice.

V úvodu druhého poločasu zůstal po jednom souboji na trávníku ležet Silný, ale po krátkém ošetření a rozhýbání se opět na scénu vrátil. V 58. minutě zahrál přímý kop Hottek, na jehož centr si nabíhal Řehák, ale Kovář míč za svá záda nepustil. Po nepovedeném rohu Papouška vystartoval směr Kovářova branka Vrabec. Na konci celé akce stál Kousal, který prakticky Kováře neohrozil. Kousal měl dobrou šanci také o chvíli později, ale centr nedokázal usměrnit do sítě. V 74. minutě zahrál podle soudu rozhodčího ve vápně jeden z domácích fotbalistů rukou a sudí Benedikt okamžitě nařídil pokutový kop. K němu se postavil Petr Papoušek, který však ke smůle Liberce trefil pouze břevno, od něhož se hrací předmět odrazil zpět do hry. Brankář Kovář měl plné rukavice práce proti přímému kopu Hottka. Na konci utkání sice Slovan operoval na útočné polovině, ale všechny jeho akce končily převážně před šestnáctkou. Poté, co hlavní rozhodčí Benedikt naposledy foukl do píšťalky, mohli Českolipští oslavovat další tři body do tabulky.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Jak jsem byl kritický minule, tak dneska jsem spokojen. Hráči splnili to, co měli. Sázeli jsme na to, že budeme nebezpeční ze standardních situací, to se potvrdilo. Dali jsme pěkné góly v první půli, ve druhé půli jsme měli další šance, které jsme neproměnili. Na druhou stranu hosté nedali penaltu. Dneska hráče chválím a jsem spokojen.“

V kádru Liberce nastoupil ligový Petr Papoušek, který je hlavně nebezpečný při standardních situacích. „Hráči to věděli, byli na to upozorněni, že kolem pokutového území nemají zbytečně faulovat. Když se na soupisce objevil Petr Papoušek, tak jsme věděli jeho silné a slabé stránky, takže hráči byli informováni.“

ARSENAL Česká Lípa – FC Slovan Liberec B 3:0 (3:0)

Branky: 8. Kousal, 17. Řehák, 23. Hottek

Rozhodčí: Benedikt – Němec, Krauskopf