Fotbalisté Arsenalu porazili Pardubice

V 11. kole České fotbalové ligy zavítal na stadion k Ploučnici celek Pardubic. Východočeši přijeli do České Lípy potvrdit vysoké vítězství nad Sokolem Ovčáry, zatímco Arsenal chtěl odčinit porážku z Písku. Za třemi body vykročili lépe domácí, kteří se zásluhou Ladislava Berana dostali do vedení. Do dvoubrankového trháku poslal svůj tým z přímého kopu Jakub Hottek.

Hostům se v závěrečných vteřinách zápasu podařilo už jen snížit, když se trefil Jan Jeřábek.

Na své bývalé spoluhráče se přijel podívat Ondřej Holeček, který nyní působí v Německu. Jako první musel být v pozoru pardubický brankář Shejbal. Hottek poslal svůj přímý kop do vápna, kde střílel Kousal, Shejbal ale neměl pro jeho úmysl pochopení. Na druhé straně odpověděl Kudrna, po jehož ráně se musel gólman Arsenalu Oldřich Meier hodně natahovat. Ze strany pak centroval Rešetár a v pokutovém území Českolipských vznikl menší požár, který se však domácím hráčům podařilo uhasit. V 18. minutě měl po Hottkově rohu obrovskou šanci Mičkal, Shejbal se musel pořádně vymrštit, aby balón vyrazil alespoň do tyče. Hottek následně pálil z poměrně velké dálky, bohužel pro domácí netrefil zařízení. Pardubičtí měli poté problémy s rozehrávkou, neboť českolipští hráči výborně napadali. Byli to ale paradoxně Východočeši, kteří zaútočili. Meierovy rukavice vyprášil Petrus. Ve 32. minutě se poprvé v tomto klání měnilo skóre, když kulatý nesmysl dostal s pomocí břevna za čáru Ladislav Beran – 1:0. Do zajímavé příležitosti se pak prokousával Kousal, ale míč měl po Vrabcově pasu na dlouhou nohu. Poslední akce prvního poločasu, která stojí za zmínku, je přímý kop Hottka, jenž dostal zajímavou rotaci, ale v brance nakonec neskončil.

V úvodu druhého dějství se spíše faulovalo, než hrálo. V 60. minutě měl gól na kopačce Vrabec, ale trefil pouze uprostřed stojícího Shejbala. Co se nepovedlo Vrabcovi, podařilo se Jakubu Hottkovi, jenž z přímého kopu zvýšil na 2:0. V palebné pozici se ocitl po přihrávce Zemana také Beran, kterému však radost překazil dobře postavený pardubický obránce. Perníkáři se sice tlačili k pokutovému území domácích, ale se všemi jejich pokusy si českolipská defenziva poradila. V 84. podnikl Hottek útočný výlet a Shejbalovu klec jen těsně přestřelil. O dvě minuty později dopadl stejně Vrabec. Hlavní rozhodčí Mudra nastavil dvě minuty a v té poslední se hosté přeci jen dočkali alespoň snížení, které zařídil Jan Jeřábek – 2:1.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Já jsem hlavně spokojen se třemi body, protože když se podívám na tabulku, tak ty body jsme nutně potřebovali, abychom se udrželi v klidném středu. To se nám podařilo. Hráli jsme velice dobře takticky až na poslední minutu, kdy jsme si nechali dát gól. Nevím, jestli tam byla už nekoncentrovanost nebo podcenění. To mě trochu mrzí, že ten výsledek mohl být malinko jiný. Jsem rád, že jsme byli aktivní směrem dopředu. Upozorňovali jsme hráče, že se můžeme prosadit ze standardních situací, které jsme také dobře zahráli. Já jsem spokojený.“

Arsenal sbírá body spíše doma než venku. Čím to? „Myslím si, že doma hrajeme více agresivněji, než venku. My jsme většinu venkovních zápasů odehráli u silných týmů, které mají svoji kvalitu. Mrzí mě, že venku nebodujeme. Jediný bod venku jsme uhráli s Jabloncem. Hráče na to upozorňujeme, že musíme vozit body také z venku, ale zatím se nám to nedaří a budeme mít další příležitost s Chomutovem.“

ARSENAL Česká Lípa – FK Pardubice 2:1 (1:0)

Branky: 32. Beran, 62. Hottek – 90+2. Jeřábek

Rozhodčí: Mudra – Košan, Cupl