Fotbalisté Arsenalu nepřivezli z Prahy ani bod

V rámci 4. kola České fotbalové ligy zajížděli českolipští fotbalisté do Prahy, kde se střetli s ještě loni prvoligovým týmem Bohemians. V rozmezí dvou minut vsítili domácí dvě branky a dostali se tak do vedení 2:0. Další pohroma pro hosty přišla ve 28. minutě, kdy byl vyloučen Karel Vrabec. Českolipští zbraně nesložili, ve druhé půli zlepšili svou hru a dočkali se alespoň snížení, které zařídil po rohu Petr Řehák.

V úvodu zápasu diktovali tempo hry Pražané. Dobrou obrannou práci odvedl Beran, který odvrátil centr před nabíhajícím Šislerem. Vzápětí hlavičkoval nad Ježdík. Další pokus Očovana skončil jen těsně vedle Meierovy svatyně. Po rohovém kopu Šislera pálil vedle Horáček, stejnou souhru předvedli identičtí hráči i o minutu později, ovšem se stejným výsledek jako před tím.  V 11. minutě se pěkně zapotil také domácí brankář Václav Winter, když vyrazil střelu jednoho z hostujících borců. Záhy byli Severočeši okradeni o standardní situaci, neboť domácí zahráli malou domů a Winter sebral balón do ruky. Hlavní rozhodčí Petr Berka však nechal ve hře pokračovat. Bohemka si ve vápně vytvořila hodně závarů, ovšem bez gólového efektu. Tu největší šanci spálil Fenyk, který českolipskou klec vůbec netrefil. Následný přímý kop Šislera sebral Meier. Poté Řehák vystihl rozehrávku domácích, nacentroval do šestnáctky na Mičkala, před nímž hasil požár až obránce Bohemians. Svěřenci trenéra Radima Nečase vybojovali alespoň roh, který zahrál Hottek, ale hlavička Štálíka se nevešla mezi tři tyče. Prakticky hned z protiútoku „Klokani“ udeřili, když se prosadil Jiří Šisler – 1:0. Netrvalo dlouho a Pražané se radovali podruhé. Po přímém kopu se v pokutovém území uvolnil Martin Horáček a překonal Meiera – 2:0. Další tutovku zazdil Očovan. Ve 28. minutě fauloval Karel Vrabec u středu hřiště střelce první branky Jiřího Šislera a sudí Berka poslal Vrabce předčasně do sprch. Šislera odnášeli pořadatelé na nosítkách a zraněného domácího hráče vystřídal Macháček. Těsně před koncem prvního dějství se vyznamenal gólman Meier, který zlikvidoval samostatný únik Demetera. Do šatny tak odcházeli spokojenější Pražané, neboť měli dvougólový náskok.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala nešťastně pro Ježdíka, který si při souboji u ochranné bariéry poranil ruku. Po ošetření se ale na hřiště vrátil. V 50. minutě měl stoprocentní příležitost Fenyk, avšak z malého vápna přestřelil. Potom jakoby se na kopačky našich hráčů vkradla nervozita a začali si nepřesně přihrávat. Jeden takový špatný pas předvedl Kousal, najednou se tváří v tvář Meierovi ocitl Očovan, ovšem českolipský strážce svatyně Očovanovi radost překazil. Na druhé straně centroval Finklár, ale tygřím skokem se tentokrát prezentoval Winter. Následnou prudkou ránu Demetera Meier vyboxoval. Po nedůrazném odkopu se do šance dostal Fenyk, ale neměl přesně seřízená mířidla. V 66. minutě se hosté dočkali snížení. Vše začalo u důrazného Finklára, který nedal Winterovi pokoj a brankář Bohemians musel míč zahrát do autu. K zahrání rohového kopu se postavil Hottek a poslal hrací předmět na hlavu Petru Řehákovi, který se nemýlil – 2:1. Záhy zkoušel své štěstí dvakrát Ježdík, avšak vždy si vylámal zuby na výborně chytajícím Meierovi. Šancí v zápase neubývalo. Škoda přehodil Meiera, kulatý nesmysl si však cestu do sítě nenašel. V 82. minutě nahrál Kaňkovský Finklárovi, ten posunul na Hotteka, jehož střela skončila nad brankou. Tři minuty před koncem musel předvést další výtečný zákrok Meiera, aby zabránil ve skórování Škodovi. Českolipští si tak odváží z Prahy porážku 2:1, ovšem ve druhém poločase bojovali jako lvi a rvali se alespoň o ten kýžený bod. Nakonec se jim to nepovedlo, ale své fanoušky, kteří mimochodem dorazili také do Prahy, mohou potěšit v dalším mistrovském utkání, jež hrají v neděli 5. září proti rezervě Mladé Boleslavi.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Těžko se mi utkání hodnotí hned po jeho skončení, abych neřekl něco špatně. První poločas jsme nezačali extra dobře, domácí byli kombinačně lepší. Dali nám první gól po chybě ve středu obrany, kdy nám za záda zaběhl Šisler. Druhý gól byl ze standardní situace, která zaváněla ofsajdem. Pro nás bylo těžké i následné vyloučení Vrabce, které bylo podle mě hodně přísné. Jak znám Karla, tak žádný úmysl v tom nebyl. Bylo to těžké k.o.. Dohráli jsme poločas, kdy nás hodně podržel Olda Meier. Za druhý poločas musím hráčům poděkovat, hráli výborně. I v deseti jsme soupeře do poslední minuty tlačili a soupeř byl rád, že pan rozhodčí utkání tak rychle ukončil.“

V kádru se objevil nový hráč Lukáš Prückner, záložník z Teplic. Byl s jeho výkonem českolipský lodivod spokojený, neboť ho už ve 35. minutě vystřídal. „Já jsem ho střídal hlavně z taktických důvodů, protože nám po vyloučení odešel Karel Vrabec, takže jsme tam potřebovali dát defenzivního hráče. Prücknerovy chvíle teprve přijdou, protože dneska byl obětí taktického střídání.“

FC Bohemians Praha – ARSENAL Česká Lípa 2:1 (2:0)

Branky: 23. Šisler, 25. Horáček – 66. Řehák

Rozhodčí: Berka – Melničuk, Bacík