Dorost Nového Boru vstřelil Hejnicím už stou branku

Ve 23. kole dorostenci FC Nový Bor zajížděli na půdu 11. celku tabulky krajského přeboru Autobrzdy Hejnice. Sestava byla přizpůsobena chlapům a tak jsme nemohli počítat se 4 hráči základní sestavy. I přesto jsme přijeli ve velké ofenzivní síle s cílem udělat jeden již z mála kroků k postupu do divize.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a z několika centrů ze strany, jsme ale nic nevyužili. Soupeř také zahrozil, když se na Tománka řítil ze strany domácí útočník, ale střelu náš brankář vyráží. V tuto chvíli jsme s útokem byli na řadě my. Demke zaváží míč do vápna, dává pod sebe na Lebrušku a ten dostal míč za záda brankáře – 1:0. Další útočné snažení bohužel ještě Třešňák nedává, když zahazuje 100% -ní šanci. Ale z následného útoku již přihrávku od Demkeho uklízí do prázdné branky – 2:0. Do poločasu jsme změnili ještě jednou skóre, když po přímém kopu Třěšňáka se trefuje z voleje k tyči Moravčík – 3:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s pokyny zahrát si fotbal a vylepšit si skóre. Což se nám také dařilo, Třešňák napřahuje z voleje a přibližně z 30-ti metrů nedává brankáři šanci – 4:0. Po pěkné akci přichází další gól a Michal Třešňák jím dovršuje svůj hattrick- 5:0. Mužstvo po tomto gólu doznalo pár změn, ale góly dávat nepřestalo. Paradoxně jsme to, ale nebyli my, kdo gól dal, ale soupeř nešťastně do vlastní sítě – 6:0. Další gól dal opět protihráč, ale již bohužel do naší sítě a porušil tak čistý štít jinak takřka bezchybné obrany v čele s gólmanem Tománkem. V 75. minutě přišla lahůdka od Kořínka, který napřáhl ke střele z velké dálky a vymetl šibenici soupeřovy branky- 7:1. Do konce zápasu ještě dovršil skóre zápasu náhradník Linc, jehož gól byl naším už s pořadovým číslem 100!!!  Opět jsme z venku přivezli potřebné tři body a divize se nám velmi přiblížila.

Všem hráčům patří poděkování za dobrou kolektivní hru a trenéru dospělých F. Kubáňovi za výpomoc v boji o první místo v krajském přeboru. Čtyři kola před koncem soutěže máme tříbodový náskok, před druhým Mšenem.

AUTOBRZDY HEJNICE - FC Nový Bor A 1 : 8 ( 0 : 3 )

Sestava: Tománek,  Holeščák – Pollach – Paštika – Kořínek, Dvorský – Demke – Moravčík – Kouřil, Třešňák – Lebruška

Střídali: Kopecký, Linc, Jehlička

branky: Třešňák 3x, Kořínek, Lebruška, Linc, Moravčík, jedna vlastní

Trenér:  Janatka Václav    asistent trenéra: Moravčík  Roman   vedoucí mužstva : Dostál Jiří