Dorost FC Nový Bor postupuje do divize

Dne 13. 6. na naši horkou půdu zajíždělo mužstvo Sedmihorek. Utkání mělo pro nás velký náboj, jelikož jakékoliv bodové ohodnocení znamenalo postup do vysněné divize.

Zápas začal velmi zostra a hosté zahrozili hned z počátku jednou z mála akcí, ale Tománek vyráží do bezpečí. Vidina divize pro nás byla velmi velká a tak vzápětí ohrožujeme my branku, kdy centr z levé strany nenápadnou hlavičkou usměrňuje do branky Coufal. Míč velkým obloučkem zapadá do branky – 1:0. Další akce v 5. Minutě, tentokrát Stejskalův roh,po kterém se míč po skrumáži v malém vápně dostal k Třešňákovi a ten ho uklízí do brány svým 60. gólem v dorostu 2:0. Všichni dorostenci i s brankářem se schází u rohového praporku a slaví svou branku společně netradičním způsobem. Poté přišla opět akce Třešňáka, který se zbavuje dotírajícího  se soupeře a používá své oblíbené zakončení lobem – nádherný moment 3:0. To, že dorostencům patří právem první příčka, předvedli na konci poločasu. Akce mezi Kořínkem a Demkem, kteří si mezi sebou vyměnili několikrát balón, byla vyšperkovaná čtvrtým gólem v síti soupeře-Demke  4:0. Za stavu 4:0 se tak šlo do kabin a hráči pomalu mohli začít chladit šampaňské.
Do druhého poločasu nastoupili kluci s velkým odhodláním a již to vypadalo, že divizi nám vzít nikdo nemůže. Ale přesvědčili jsme se, že to bez toho “srdíčka“ to nepůjde. Hruška dělá hrubku a na brankáře se valí tři protihráči. Naštěstí přihrávka před prázdnou branku nebyla využita. Přichází střídání, Kouřila nahrazuje Dvorský. Následně šel sám na bránu Stejskal, ale velkou překážkou pro nás byl soupeřův brankář, který se vytáhl několikrát i proti Třešňákovi. Pátá branka přišla po ose Dvorský – Třešňák - Demke. Když posledně jmenovaný po delší době opět vyzrál na gólmana 5:0. Trenér po tomto gólu dává příležitost i jiným hráčům jako je Pollach, Paštika a Kopecký. Právě čerstvý Paštika rozbíhá lajnu po levé straně a dává pod sebe na Demkeho, který tak dovršuje svůj hattrick a zároveň uzavírá tímto účet zápasu – 6:0. Po závěrečném hvizdu propukly oslavy a začali lítat špunty od šampaňského.
FC Nový Bor – FK Sedmihorky  6 : 0  ( 4 : 0 )

Sestava mužstva:     Tománek - Holeščák, Hruška, Vomáčka, Kořínek   -  Kouřil, Coufal, Demke,  Stejskal - Třešňák, Lebruška     (Dvorský, Paštika, Pollach, Kopecký + Marek)
branky: Coufal, Třešňák 2x, Demke 3x,
Trenér:  Janatka Václav  Asistent: Moravčík Roman   Vedoucí m. :  Dvorský Radomír