Českolipský Arsenal nezvládl utkání v Písku

V desátémkole České fotbalové ligy se střetl na hřišti FC Písku českolipský Arsenal a nepotvrdil dobrý výsledek s juniorkou Liberec. Trenér Radim Nečas k tomu řekl: „ Myslím si, že výsledek neodpovídá průběhu utkání.

Paradoxně jsme měli předtím, než jsme dostali gól, dvě šance, které jsme nedali. První dva góly jsme dostali ze standardních situací   po individuelních chybách některých hráčů. Třetí gól přišel v nastaveném čase, poté co jsme chtěli něco udělat s  výsledkem.“

FC Písek – Arsenal Česká Lípa s.r.o.  3:0 ( 0:0)

Dnešní duel vyzněl lépe pro domácí hráče.  V prvním poločase českolipský tým byl se soupeřem v celku srovnatelný, i když soupeř měl více ze hry. Hráči Arsenalu své akce ukončili převážně před šestnáctkou soupeře. Zatím co soupeř, často hrozil již v úvodu utkání.  Blízko ke vstřelení gólu měli Polodna či Chrdle, jenže Meier tuto šanci vyřešil ku prospěchu hostujícího týmu.  Pak přišla šance Kousala, který z trestného kopu neprostřelil gólmana Lípy Meiera. Z následné akce trefil gólmana Bartalského.

Druhý poločas byl opět v režii domácích hráčů. Defenzíva hostujícího v té době zažívala těžké časy. Příkladem tomu byla 53.inuta, kdy Olda Meier v českolipské brance musel čarovat.  V 55. Minutě mohl skóre otevřít Štálík po centru od Hottka, jenže jeho hlava šla těsně vedle branky. Pak přišla první chyba hostí, kdy obrana si nepohlídala ve vápně Zušťáka, který se trefil hlavou mezi Meirevy tyče – 1:0. O pět minut později překonal Meiera Polodna, když obrana nereagovala na centr Mašáta z trestného kopu – 2:0.  V závěru Lípa hrála vabank. Snažila se o zkorigování skóre, jenže domácí měli více standartních situací a více hrozili. Výsledkem byl třetí gól, kdy Parys u brankové čáry si nepohlídal Voráčka a ten poslal balón mezi tři tyče – 3:0. Lípa měla dvě tři, jenže je neproměnila a tak tři body zůstaly doma.

Branky: 57. Zušták, 72. Polodna, 93. Voráček.

Rozhodčí Šedivý, počet diváků 520, bez karet

Sestava: Meier - Pospíšil (60.Parys). Silný Štálík, Řehák - Finklár, Beran, Vrabec, Hottek (84.Pechar) - Mičkal (76.Zeman), Kousal (Připraveni Chadraba, Ondráček).