Arsenal zve na derby

Fotbalisty Arsenalu čeká druhé severočeské derby v této sezoně. V tom prvním remizovali na hřišti v Českém Dubu s rezervou Jablonce 0:0. Tentokrát svěřenci trenéra Nečase změří své síly s B-týmem Liberce, a to na domácí půdě. Liberci nevyšly úvodní zápasy, ale pak se družina kouče Vodičky zvedla a momentálně okupuje desáté místo v tabulce.

Arsenal má za sebou prohraný zápas se Slavií, nad kterou ještě v 70. minutě vedl gólem Josefa Štálíka. Avšak v následujících dvaceti minutách o své vedení přišel a Pražané slavili výhru 3:1. Utkání ARSENAL Česká Lípa – FC Slovan Liberec B začíná na Městském stadionu u Ploučnice v neděli 3. října v 16:00. Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude Ladislav Benedikt, jemuž budou s praporkem asistovat Václav Němec a Jiří Krauskopf. Delegátem ČMFS bude Václav Andrejs. Průběh celého střetnutí budete moci sledovat na onlajny.cz.
 Slovan Liberec B
V libereckém klubu skončili v létě Schöller, Širanec, Jakubek, Resl, Rehák a Bajza. Naopak na zkoušku přišli Slováci Ivieze a Rybanský z Trenčína, Říha z Dukly Praha, Balcar ze Slavie Praha. Na testech zde byli také někteří hráči bývalé Jugoslávie, jako například Chorvat Sivrič. Slovan sehrál v rámci přípravy celkem šest zápasů, v nichž ani jednou neprohrál. Za zmínku hlavně stojí vysoká vítězství nad divizním Kolínem 5:0 a v generálce nad účastníkem pražského přeboru Duklou Praha B 7:1. Během přípravy opustili kádr Gadžo, Malinský a Radačanský.
Přípravu tedy Liberečtí zvládli na podtrženou jedničku. Ovšem pak se rozjel nový ročník ČFL a bylo vše jinak. Na začátku srpna postihla Liberecký kraj „velká voda“ a Slovan si musel utkání 1. kola s Karlovými Vary odložit na pozdější termín. Avšak jakoby liberečtí fotbalisté vypadli ze zápasového rytmu a proti Písku a Pardubicím si připsali hned dvě porážky v řadě. Následně ale porazili v odloženém utkání Karlovy Vary a vzápětí také Chomutov a zdálo se, že se tým zpod Ještědu dostal na vítěznou vlnu. V dalších dvou zápasech ale vyšli svěřenci trenéra Vodička naprázdno, když nestačili na Králův Dvůr a Vltavín. V posledních třech střetnutích však Liberečtí neprohráli, nejprve v předehrávaném 17. kole loupili na Slavii, kterou porazili 3:0, poté přišla remíza 1:1 s Kunicemi a v předchozím kole dokázali zdolat Ovčáry 1:0.
Nejlepšími střelci Slovanu jsou dvougóloví Jakub Beneš, Matej Sivrič, Jakub Vojta a Ladislav Martan. Martan vstřelil obě své branky z penalty.
Sestava Slovanu v duelu s Ovčáry: Kovář - L. Novotný, Štícha, P. Novotný, Pokorný - Bína, Rybanský (83. Suk), Krystan, Kesner (76. Dostálek) - Martan, Sivrič (56. Beneš).
ARSENAL Česká Lípa
Českolipští fotbalisté v poslední domácí partii porazili celkem s přehledem České Budějovice B a stejně se chtěli prezentovat také na pražském Strahově, kde se utkali se Slavií B. Ve 12. minutě se trefil Josef Štálík a hosté dlouho vedli. Poté přišlo posledních dvacet minut, tři inkasované branky a naděje na jakýkoliv bodový zisk se rozplynuly. Pozitivním faktorem byl návrat distancovaného Karla Vrabce do sestavy. Na lavičce se opět objevil Petr Silný, Martin Finklár je stále zraněný. S Libercem máme z loňské sezony vyrovnanou bilanci, jednou se radoval z výhry Arsenal, podruhé Slovan. Vždy zvítězil domácí tým.