Arsenal v přípravě remizoval s Varnsdorfem

Další přátelský zápas mají za sebou fotbalisté českolipského Arsenalu. Na fotbalovém stadionu ve Skalici u České Lípy změřili své síly s nováčkem druhé ligy Slovanem Varnsdorf. Po prvním poločase sice Slovan vedl 1:0, když se ve 23. minutě trefil Vlastimil Chod. Brzy po přestávce však Arsenal díky Karlu Kaňkovskému srovnal na konečných 1:1.

Na straně Varnsdorfu se objevily tváře, které byly ještě nedávno spojeny s českolipským fotbalem. Na hřišti nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům David Procházka a na střídačku usedl Pavel Hradiský jako asistent trenéra Zbyňka Busty. Hned v úvodní minutě bylo před varnsdorfským brankářem Kubáskem pěkně horko, když se po rohovém kopu ujal míče Holeček, ale v rozhodující chvíli podklouzl, a tak jeho pokus minul branku. Po něm vyprášil Kubáskovy rukavice Vrabec, jehož dělovku Kubásek vyrazil ke zcela volnému Zemanovi, který však trefil jen brankovou konstrukci.  Varnsdorfští o sobě dali vědět Stehlíkem, ten hlavičkoval vedle. O něco později pálil Kulhánek, ale ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Další zapeklitá situace v pokutovém území Slovanu vznikla po centru Hotteka, ale ani jeden z českolipských hráčů nedokázal uklidit balón za čáru. Pěknou akci předvedl na druhé straně Rudnitsky, který obešel dva soupeře, Hottekovi nasadil jesličky, nýbrž jeho přihrávka už přesná nebyla. Gólman Meier si připsal vážnější zákrok proti hlavičce Čemby. Ovšem minutu nato už nestačil na ránu Vlastimila Choda, jenž s pomocí tyče dopravil mičudu do sítě – 0:1. Vstřelená branka Varnsdorf povzbudila, David Procházka, který dříve působil v Arsenalu, pálil nad. Ve 31. minutě se objevil na malém vápně Čemba, ale Meierovu svatyni vůbec netrefil. O dvě minuty později si dal po krásné kombinaci Čemba repete, ale dopadl úplně stejně jako předtím. Ze sevření vyrazil na zteč Pospíšil, ale ani jemu nebylo přáno. Do konce první půle už měli šance pouze Českolipští. Nejprve se kulatý nesmysl po ose Vrabec – Krasnický dostal až k Zemanovi, skóre zůstalo nezměněné. Poté se tváří v tvář Kubáskovi ocitl Zeman, Kubásek předvedl zákrok zápasu a tuto megašanci zmařil.
Úvod druhého dějství patřil Českolipským, stejně jako začátek utkání. Do klece Arsenalu se postavil Michal Špicar, jenž vystřídal Oldřicha Meiera. Kubáskovu bdělost vyzkoušel Pechar. Souhru Kaňkovského s Finklárem zakončil nepřesně Hottek. Následně sám Kaňkovský protáhl Kubáska střelou k bližší tyči. Vzápětí už Kubásek kapituloval, když ho propálil Karel Kaňkovský – 1:1. Novotný chtěl z hodně velké dálky překvapit Špicara, ale vůbec netrefil zařízení. Pak Vrabec vysunul Hotteka, jenž už nestihl Kubáska obstřelit. V pokutovém území spadl Novotný, nýbrž píšťálka sudího Poživila zůstala němá. V 74. minutě střílel po centru Hricova Kotiš, leč bez úspěchu. O šedesát sekund později vběhl na trávník po dlouhé době uzdravený Radim Věchet. Před koncem střetnutí měly příležitosti oba týmy. Nejprve nepřesný odkop Špicara chtěl potrestat jeden z varnsdorfských fotbalistů, o totéž se na druhé straně pokusil Vrabec. S ukazatelem skóre už nikdo nepohnul, a tak se obě mužstva rozešla smírně po remíze 1:1.
Trenér Arsenalu Radim Nečas zhodnotil duel takto: „Musíme ho hodnotit pozitivně, protože pořád jsme v nějaké formě testování některých hráčů. Co se týče šancí, tak jsme jich měli víc než soupeř. Zápas skončil, tak jak skončil. Výsledek ještě v této fázi není tak důležitý, nám jde o to, aby se ti hráči ukázali a dokázali, že na ČFL v České Lípě mají a aby se nějakým způsobem sehrávali.“
Byl s předvedenou hrou kouč Nečas spokojen? „Byly tam fáze, kdy jsem byl spokojen, hlavně co se týče rychlých brejků, ale byla tam spousta věcí, kdy jsem samozřejmě nebyl spokojen, ale ti hráči se poznávají, někteří jsou noví, takže si myslím, že to je také otázka času.“
ARSENAL ČESKÁ LÍPA – SK SLOVAN VARNSDORF 1:1 (0:1)
Branky: 52. Kaňkovský – 23. Chod
Rozhodčí: Poživil – Marek, Ujka