Arsenal v derniéře porazil Motorlet 3:1

V posledním kole letošní sezony České fotbalové ligy hostili českolipští fotbalisté sestupující Motorlet Praha. Arsenal se rozloučil se svými fanoušky, jak se sluší a patří, tedy vítězstvím. Skóre zápasu otevřel pěknou střelou Michal Zeman, na 2:0 pro domácí zvýšil gólem do šatny Josef Štálík. Kontaktní branku dal střídající Stephane Hoareau.

Tři body pojistil Arsenalu ranou z voleje Radim Breite. Česká Lípa tak díky výhře 3:1 obsadila konečné 13. místo.
Standardní situace z 9. minuty mohla skončit hned gólem. Exekuce přímého kopu se zhostil Vrabec, letící míč chtěl za čáru uklidit Štálík. Balón se nakonec dostal až na druhou tyč k Zemanovi, který trefil gólmana Kučeru. Domácí poté předvedli dva úniky podél postranní čáry. Nejprve sprintoval Zeman, jehož pokus skončil mimo. Po něm centroval ze stejného místa Slabashevich, ovšem ani on neměl přesně seřízená mířidla. Pražané dali o sobě vědět v 16. minutě, ale Musilovu dělovku zastavila domácí obrana. O chvíli později musel Meier předvést skvělý zákrok proti trestnému kopu Brodského. Stav se poprvé měnil ve 29. minutě, kdy Michal Zeman obdržel od svého spoluhráče krásný pas, hrací předmět před soupeřem zasekl a prostřelil Kučeru – 1:0. Pak se na dlouho šance vytratily a diváci byli svědky hluché pasáže, kterou utnula až Holečkova hlavička doprostřed brány. Těsně před odchodem do šaten slavili domácí podruhé, na roh Vrabce si nejvýše vyskočil Josef Štálík a zvýšil na 2:0.
Motorlet ve druhé půli přidal na aktivitě a jeden z hostujících hráčů mířil v 51. minutě jen těsně mimo. Následně se Pražané provinili proti pravidlům a Vrabcův přímý kop minul Kučerovu svatyni jen o centimetry. V 59. minutě se musel pořádně natáhnout gólman Meier, neboť Strnad vyslal ze své kopačky pořádnou jedovku. Své štěstí zkoušeli dalekonosnými střelami Vrabec s Šafářem, ale ani jeden nezakroutil míč mezi tři tyče. V 75. minutě přišlo snížení, které zařídil  střídající Stephane Hoareau – 2:1. S přibývajícím časem si hráči Motorletu užívali poslední minuty v České fotbalové lize, neboť už delší dobu bylo jasné, že sestoupí do divize. Poslední gól, který dostali ve třetí lize, přišel v podání Radima Breiteho, jenž se trefil krásně z voleje – 3:1. Tímto vítězstvím se Arsenal posunul na 13. pozici v tabulce. Motorlet bude v příštím ročníku ČFL chybět, protože padá do divize, stejně tak Vyšehrad. Do druhé ligy naopak postupuje Sezimovo Ústí, které doprovodí Sokol Ovčáry.
Trenér Arsenalu Václav Rys zhodnotil duel takto: „Bylo vidět, že už je to poslední utkání v soutěži. Hrálo se tak bezstarostně, hodně nahoru dolů. Myslím si, že Motorlet je v takové fázi, kdy se mužstvo předělává. Mají tam mladé kluky. Myslím si, že se na to dalo dívat, i když to bylo s určitými chybami. Padly čtyři góly. Myslím si, že v prvním poločase jsme byli lepší. Dali jsme hezké góly, a to asi rozhodlo.“