Arsenal těsně podlehl Hlavici

Českolipští fotbalisté hostili v rámci 3. kola České fotbalové ligy Hlavici, s níž měli v loňské sezoně pozitivní bilanci. Na dobré výkony z předchozího ročníku proti tomuto týmu však hráči Arsenalu nenavázali.

Zásluhou Jakuba Mičkala sice vedli už v 5. minutě 1:0, jenže ještě v prvním poločase o své vedení přišli. Nejprve vyrovnal Yakubu Danjuma a v úplném závěru úvodního dějství se trefil Jan Novotný. Ve druhé půli už žádná branka nepadla, a tak se Hlavice radovala ze zaslouženého vítězství 2:1.

V úvodu utkání byli o něco aktivnější domácí. V 5. minutě měli hned tři šance, ale až ta poslední skončila gólem. Nejdříve se neujaly dva rohové kopy zahrávané Hottekem, ovšem poté se míč dostal k Jakubu Mičkalovi, který svou příležitost využil beze zbytku – 1:0. Exekutor standardních situací Jakub Hottek to pak zkoušel individuálně, avšak ztroskotal na dobře fungující hostující obraně. K odraženému balónu se sice dostal Řehák, nýbrž jeho centr postrádal přesnost. Českolipský brankář Oldřich Meier byl do 22. minuty bez práce a mohl si klidně skočit vedle do stánku na klobásu. Pak ale přišla zmíněná 22. minuta, nabíhající Yakubu Danjuma překonal vyběhnuvšího Meiera – 1:1. Hosté byli při chuti a podruhé dopravili hrací předmět za Meierova záda, tentokrát však sudí Čuřín branku neuznal pro útočný faul. Následná hra rukou mohla domácí hráče přijít hodně draho, z přímého kopu Dorotík jen o centimetry minul břevno Meierovy svatyně. Střelec vyrovnávací branky Danjuma se nechtěl spokojit s vyrovnaným stavem a chtěl vzít odpovědnost na sebe, to by však nesměl být lapen do ofsajdové pasti. Vzápětí se po jednom souboji skácel na trávník Petr Silný a dokonce musela být přivolána nosítka. Silný byl zasažen do obličeje a je u něj podezření na zlomeninu nosu. Silný se sice vrátil do hry, ale o poločasové přestávce ho kouč Nečas raději stáhnul ze zápasu. Krátce po ošetření Silného vypálil z hodně velké dálky Dorotík, avšak neměl přesně seřízená mířidla. Do slibné příležitosti se probíjel Kousal, v rozhodující chvíli si kulatý nesmysl předkopl daleko před sebe a hostující brankář Samoel byl u něj dřív. Krátce nato našel Vrabec Hotteka, ten nacentroval na zadní tyč, kde číhal Finklár, ale z tohoto mráčku nezapršelo, a tak udeřilo na druhé straně. Na rohový kop Dorotíka si nejvýš vyskočil Jan Novotný a gólem do šatny poslal svůj tým do vedení – 1:2.

Po změně stran se hnal dopředu Dorotík, ovšem klec Oldřicha Meiera vysoko přestřelil. Po přihrávce Mičkala poslal nabídku do vápna Parys, ale jeho centr zblokoval obránce Hlavice. Hottek pak zahrál roh nakrátko s Finklárem, jenž poslal další nadýchaný centr do šestnáctky, ale domácím opět chyběl důraz. Záhy měl gól na noze Kaňkovský, ale v poslední chvíli o mičudu přišel a nestihl tak už vystřelit. Pohlednou kombinaci předvedla dvojice De Oliveira – Vůch, finální centr do pokutového území už přesný nebyl. Kaňkovský pak zahrál v brazilském stylu patičkou, kterou našel Paryse, jenž podél vápna předložil Hottekovi, který svou bombu neposlal na místo určení. V následujících minutách se více žlutilo a střídalo, než hrálo. Hlavně žlutá karta pro Finklára stojí za zmínku, neboť českolipský hráč se dostal do souboje se soupeřem a upadl. Sudí Čuřín však odpískal Finklárovi nafilmovaný pád a ještě mu udělil žlutý kartónek. Hráči Arsenalu se snažili, co jim síly stačily, aby prolomili pevnou obrannou hráz Hlavice, ovšem bez úspěchu. Ba naopak, ještě mohli inkasovat, když Kuťák vyrazil do rychlého brejku, naštěstí pro Lípu byl včas zastaven. Hlavní arbitr Čuřín nastavil pět minut nad rámec řádné hrací doby. De Oliveira fauloval ve středu hřiště a na nařízený volný přímý kop si do vápna naběhl i gólman Meier. Hokejovou terminologií by se dalo říct, že trenér Nečas vsadil vše na jednu kartu a sáhl k power play. Z této standardní situace však domácí nic nevytěžili. Na druhé straně se k míči dostal Kuťák, ale jeho šanci zastavil tygřím skokem Meier. To byla poslední šance tohoto utkání, které Hlavice vyhrála 2:1. Nutno podotknout, že zaslouženě.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Viděli jsme dvě rozdílná mužstva. V prvním poločase po hezké akci jsme dali gól, a to si myslím, že nám paradoxně ublížilo, protože pak jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát. Přestali jsme běhat, napadat, špatně jsme kombinovali a vyústil z toho obrat utkání. Myslím si, že spravedlivě, protože my jsme po našem gólu proflákali celý první poločas, a to rozhodlo o výsledku, jaký dneska byl. Ve druhém poločase už jsme hráli dobře kombinačně, ale už jsme se tam nedostali, a to byl trest za náš první poločas.“

První poločas byl ze strany Arsenalu zrcadlově obrácený než proti Žižkovu. V duelu s Hlavicí si domácí pohlídali začátek, ovšem už ne konec prvního poločasu. Čím to? „Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně. Chtěli jsme být nebezpeční, což se nám podařilo po nádherné akci, kdy Finklár centroval a Mičkal zakončoval. Od té chvíle si hráči mysleli, že bez dalšího většího pohybu ten výsledek zůstane stejný a ono se ukázalo, že fotbal je třeba hrát celých devadesát minut.“

Jak již bylo zmíněno v reportáži, v průběhu zápasu byl zraněn Petr Silný, který pak o přestávce vystřídal. Co se mu přihodilo? „Petr Silný má nejspíše zlomený nos. Ještě dohrál poločas, ale poté odjel na vyšetření. Uvidíme, co to bude, ale je tam podezření na zlomeninu nosu.“

ARSENAL Česká Lípa – SK Hlavice 1:2 (1:2)

Branky: 5. Mičkal – 22. Danjuma, 44. Novotný

Rozhodčí: Čuřín – Vlasjuk, Zeman