Arsenal přivítá Pardubice

Česká fotbalová liga vstupuje do své druhé třetiny a fotbalisté Arsenalu narazí na jednoho z nováčků, a sice na mužstvo Pardubic. Východočeši v loňské sezoně suverénně vyhráli svoji divizní skupinu C a na vítězné vlně se nesli i v úvodu tohoto ročníku, kdy zvítězili třikrát v řadě bez obdrženého gólu.

Českolipští hráči podávají zatím nevyrovnané výkony, jednou vyhrají, podruhé odejdou s prázdnou. Díky tomuto faktu se pohybují kolem středu tabulky, konkrétně jim patří 10. místo. Duel ARSENAL Česká Lípa – FK Pardubice je na programu v neděli 17. října s výkopem v 15:30. Na dodržování pravidel bude dohlížet trojice rozhodčích, tím hlavím bude Zdeněk Mudra, jemuž budou s praporkem asistovat Martin Košan a Zbyněk Cupl. Delegátem ČMFS bude Vladimír Štěpánek.

FK Pardubice

Hráči z města perníku prošli loni divizí jako nůž máslem. Z třiceti utkání prohráli jen dvakrát a suverénně svoji skupinu vyhráli, před druhou Chrudimí měli náskok sedmadvaceti bodů. Trenér Martin Svědík připravoval své ovečky na třetiligovou baštu v domácích podmínkách a řídil se heslem, že vítězná sestava se nemění. V týmu tak zůstal futsalový reprezentant Lukáš Rešetár, nad jehož setrváním visel otazník. Jedinou posilou tak byl obránce David Přibyl, jenž přišel na hostování z Hradce Králové. Hodně hráčů poté zamířilo do A-týmu také z dorostu jako například brankář Martin Žák, záložníci Filip Jarosz, Jan Růžička a útočníci Tomáš Kakrda a Václav Sklenář.

V přípravných zápasech navázali Pardubičtí na svou neporazitelnost z divize. Celkem odehráli pět přátelských duelů a jeden pohárový. Ani jednou však Východočeši nezaváhali, postupně zdolali Kunice, Jihlavu B, Mladou Boleslav B, Chrudim a Ústí nad Orlicí. V Ondrášovka Cupu pak vyzvali Holici, kterou roznesli poměrem 5:0. Nejlepším střelcem v přípravě byl s pěti trefami Václav Sklenář, jemuž zdatně sekundoval Radim Fikejz, který překonal soupeřova brankáře čtyřikrát.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka vstoupili do České fotbalové ligy pravou nohou. V úvodních třech partiích nezaváhali, přičemž ani jednou neinkasovali. Po třech kolech se tak usadili na samotném vrcholu tabulky. V následujícím střetnutí se s Pískem utkali o první příčku v tabulce, z tohoto souboje nakonec vyšel vítězně Písek. Porážka s Jihočechy navíc znamenala první ztrátu bodů. Dále stojí za zmínku vysoké vítězství 4:1 nad Karlovými Vary a Sokolem Ovčáry 5:0. Pardubicím tak po úvodní třetině soutěže patří výborná čtvrtá pozice se ziskem devatenácti bodů.

Sestava Pardubic v duelu s Ovčáry: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Hudec - Jarosz (78. Brychta), Kudrna, Jeřábek, Rešetár - Petrus, Sklenář (80. Fikejz, 83. Fidra). Trenér: Martin Svědík

ARSENAL Česká Lípa

V předchozím zápase změřili fotbalisté České Lípy své síly s Pískem. V prvním poločase byli Jihočechům rovnocenným soupeřem, ovšem ve druhé půli inkasovali dvě branky ze standardních situací a o vítězi tohoto zápasu bylo rozhodnuto. Písečtí pak v nastavení přidali třetí zářez do pažby. Arsenal tak po dobrém výkonu s rezervou Liberce nedokázal zopakovat tři body. Ovšem na domácím hřišti se našemu týmu daří, jedinou prohru zaznamenal proti Hlavici.