O důležité body se muži utkají s Brnem

Verze pro tisk |

Velmi důležitý zápas čeká na florbalisty České Lípy v sobotu ve sportovní hale. Přivítají totiž celek, který by měl být jedním z hlavních soupeřů v boji o záchranu. Oba soupeři však půjdou do vzájemného klání posíleni o výhru v posledním odehraném utkání.

Českolipští si dokázali vyšlápnout na Střešovice v domácím prostředí poměrem 10:7, Brňané zase v defenzivně laděném duelu přetlačili po heroickém výkonu Pardubice výsledkem 3:1. Byla to jejich druhá výhra v sezoně, neboť předtím ještě celek z jižní Moravy dokázal doma přetlačit Královské Vinohrady.

Brňané se tak díky výhře odpoutali z posledního místa tabulky, na které pustili celek Znojma. Lídrem týmu s nejhorší obranou v soutěži (celkem 67 inkasovaných branek) v kanadském bodování je Petr Koláčný se šesti kanadskými body. V bráně týmu Buldoků se vystřídali v dosavadním průběhu sezony celkem čtyři brankáři. Dá se však očekávat, že na severu Čech se představí Filip Kuhn, který výborným výkonem dokázal vymazat pardubické střelce a podílel se na výhře 3:1.

S týmem, který prochází generační obměnou, se Česká Lípa loni střetla ve dvou příapdech a pokaždé byla úspěšná za tři body. Na domácí palubovce nejprve vyhrála 8:4, venku v klíčové bitvě o záchranu urvala příznivý výsledek 3:2. „Brno je týmem mladých kluků, který však v posledním utkání překvapil Pardubice. Především soupeře nesmíme podcenit a musíme být velmi trpěliví,“ vypíchla trenérka Lenka Bartošová.

Zápas České Lípě v Ostravě byl odložený, a tak mezi posledním zápasem a soubojem s Brnem uběhlo celkem třináct dnů. „Kluci měli po dlouhé době volný víkend, takže se udělal teambuilding a zároveň jsme si odpočinuli. Během tréninku jsme se připravovali především na soupeře a na jeho hru,“ dodala trenérka Bartošová. Střeleckým lídrem jejího týmu je nepochybně útočník Radek Krajcigr, který se doposud trefil v sedmi zápasech celkem dvanáctkrát.

Superligová tabulka je zatím velmi vyrovnaná. Týmy od sedmého do posledního místa dělí jen čtyři body. Každé vítězství má proto obzvlášť cennou hodnotu. „Nesmí se stát, že se nám podlomí nohy z toho, že do zápasu vstoupíme v roli favorita. Jdeme do zápasu s tím, že my jsme týmem, který bude tvořit hru. Chceme jednoznačně vyhrát,“ je si vědoma Bartošová. „Jestli chceme pomyslet na udržení v super lize tak musíme tyto zápasy vyhrávat. Jiná cesta neexistuje!" dodala vzápětí.

Utkání začíná v českolipské sportovní hale v sobotu 13. října od 19:00 a vstupné na něj je tradičně zdarma.
 

Nahoru