Mladší žáci přivážejí z Liberecké Dobiašovky zlato

Mladší žáci měli na programu letošní první turnaj liberecké ligy, po loňské horší sezóně, kluci zaváleli a vybojovali zlaté medaile za první místo, postupně si poradili s Lomnicí, Libercem a ve finále i s Jabloncem!

FBC PD Dědek Česká Lípa  x   FBC Lomnice n.P.

Do zápasu vstoupili mladší žáci zakřiknutě, neočekávali, jak bude nováček z Lomnice nad Popelkou silný protivník. I přesto, že jsme čekali, co předvedou kluci na druhé straně, dostáváme první gól 0:1 Na začátku druhé třetině „kanonýr“ Spilka nachází snadnou odpověď 1:1. Lomnice střílí náhodný gól, ale to bylo vše, co v tomto zápasu předvedli. 1:2. Ve třetí třetině se kluci rozkoukali a začali hrát „florbal“. Nejprve kapitán týmu Mareš vymetá šibenici a srovnává na 2:2, poté Spilka dokonává hattrick a určuje konečný výsledek 4:2.

KB: Spilka 3+0, Mareš 1+1, Tichá 0+1.

FBC Liberec Blue  x  FBC PD Dědek Česká Lípa

Českolipský tým vstupuje do zápasu s Libercem s velikým potenciálem.  Po skončení první třetiny svítí na světelné tabuli 2:5. Druhá třetina byla stále pod vedením České Lípy, kterou vyhráváme 1:2. V poslední třetině jde zápas nahoru dolu. Liberec dostává pokyn od trenéra:  „Vyhrajte, alespoň tuto třetinu“. Cítí šanci při vyloučení Tiché, ale se skvěle chytajícím Jeníkem si neví rady. Třetina končí opět 1:2 pro českolipské borce. Celkový výsledek tedy je 4:9.

KB: Spilka 5+1, Fiala 3+1, Mareš 1+1, Matějíček 0+2, Hölzel 0+1, Plíšek 0+1.

1. FBK Campus Jablonec n/N  x  FBC PD Dědek Česká Lípa

Zápas o zlatou medaili. Do posledního zápasu šel tým s plným soustředěním a s nadějnými myšlenkami a to se vyplatilo. První třetina byla vyrovnaná, ale góly padaly nám, 0:2. Začátek druhé třetiny přinesl vyrovnání, ale my jsme se rvali za vítězství a chtěli jsme vyhrát více než oni. Nakonec jsme je rozdrtili 2:6. Do třetí třetiny jsme vstupovali s dobrou náladou a přáním pokořit desítku. Povedlo se a onen desátý gól dává krvežíznivý Spilka, který dal v tomto turnaji neskutečných 16 gólů. Zápas končí 3:10.

KB: Spilka 8+0, Mareš 1+2, Fiala 1+2, Žeha 0+1

Sestava: Jeník-Mareš, Bradáč, Hölzel-Spilka, Matějiček,  Žeha, Fiala, Plíšek, Tichá.