Junioři vyplenili Krupku a dále drží neporazitelnost

FBC CL Evans Česká Lípa měla na programu druhý turnaj druhé juniorské ligy v Krupce, kde se střetla s Děčínem a USK Slávií Ústí nad Labem. Tento víkend však měli v FBC všichni nabito „ostrýma“ a naši soupěři to tak měli velmi těžké.

FBC CL Evans Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín 11:0 (6:0, 2:0, 3:0)

První pětka do utkání vlétla stylově, co střídaní to branka. Nejprve v první minutě Beránek, v druhé Merlíček, ve třetí Novák a v páté se přidala i druhá útočná řada zásluhou Macha a bylo po zápase. Na konci třetiny ještě přidali své branky Tichý a Jansa a signálu oznamující konec třetiny svítilo na tabuli drtivé skóre 6:0 pro CL Evans. Další třetiny již byly pro Děčín, který postoupil ze třetí ligy, mírumilovnější. Ve druhé třetině se měnilo skóre jen 2x díky Merlíčkovi a Beránkovi, který se po matném výkonu v prvním kole rozstřílel a v Krupce byl téměř k nezastavení. V poslední části ještě navýšil skóre Jansa po krásné asistenci Neužila, nepopulární „desítku“ trefil Vnuk a poslední brankou podtrhl střelecký účet Hybš střelou z dálky. Česká Lípa deklasovala Děčín 11:0 a připsala si do tabulky další důležité body.

FBC CL Evans Česká Lípa – USK Slávie Ústí nad Labem 17:7 (6:4, 6:3, 5:0)

Ve druhém zápase narazilo FBC na nebezpečné Ústí nad Labem, po první třetině, která vypadala jako přestřelka na divokém západě, však CL Evans ukázal svou sílu a v druhé půlce utkání rozdrtila i Ústí nad Labem. Česká Lípa rychle vedla 2:0, což se v tomto zápase ukázal jako žádný náskok, po několika minutách bylo srovnáno a první třetina pokračovala jako na houpačce, skóre se zastavilo na 6:4 pro Českou Lípu. Začátek druhé části pokračoval v zajetých kolejích, po krátké přestřelce však Česká Lípa zpozornila v defenzivě, další půlku utkání převzala do své režie a nakonec zápas skončil desetibrankovým rozdílem – 17:7!

Sestava a kandské bodování České Lípy:

Krčál – Vnuk 2+6, Tichý 2+2, Neužil 1+1, Hybš 1+0 – Beránek 4+3, Novák 6+2, Merlíček 6+6, Jansa 2+4, Mach 4+1, Černák

Trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický, Jiří Nágr

Hodnocení trenéra:

Povinné vítězství nad Děčínem, kluci byli motivovaní 50 kliky za každý inkasovaný gól, takže jsme utkání zvládli s nulou. V druhém zápase nám zpočátku nefungovala defenzivní část, což se v průběhu zápasu zlepšilo a i v tomto zápase jsme ukázali naši sílu. Junioři letos mají na to, aby celou základní část vyhráli, našimi soupeři budou hlavně týmy TBC Ústí nad Labem a Plzně, se kterými jsme se ještě nestřetli.