Junioři v extralize opět bodovali

Extraligoví junioři měli na programu venkovní zápasy, nejprve v sobotu změřili síly s Remedicem Ostrava, kde sehráli vyrovnanou partii, kterou zlomila až diskutabilní branka pět minut před koncem utkání. V druhém zápase s pražským Future dokázala Lípa přetlačit velkého favorita ve velkém dramatu o jednu branku.

FBC ČPP Remedicum Ostrava – FBC Autodrom Česká Lípa 9:6 (2:1, 1:3, 6:2)

Hráči České Lípy zahájili zápas proti Ostravě po pětihodinové cestě velmi vlažně a už v čase 2:08 po střele Kolajty prohráváme 1:0, což nás probralo a za 7 vteřin po utěšené Pražanově střele do horního kouta soupeřovi branky srovnává na 1:1. Hra se brankou vyrovnala, všechny akce končí u brankářů obou týmů. V 8mé minutě byl vyloučen Českolipský Tichý na 2 minuty za nedovolené vrážení, oslabení jsme úspěšně ubránili. Hra se přelévá ze strany na stranu až ve 13. minutě prostrčil balonek Trulík mezi nohama Malce a zvyšuje na 2:1. Druhou část zahajujeme přesilovkou za sekání Ostravského Vítovce, ale bez gólového vyjádřeni. V čase 26:15 zvyšuje vedení Ostravský Kolajta na 3:1. Českolipští obrali o míček Vysloužila a Ondřej Mach vymetá pavučinu Robenkovy brány a upravuje na 3:2 a po minutě a půl Milan Tichý krásnou střelou vyrovnává stav na 3:3, ale v 34 minutě dáváme šanci opět soupeři, kdy se opět nechal vyloučit Tichý, což nevadí Koterovi a v oslabení zvyšuje na 3:4 a tím uzavírá účet druhé části. Ve 4. Minutě třetí třetiny hrajeme opět oslabeni o vyloučeného Filipce, Jansa ohrožuje soupeřovu branku, bohužel jen do tyče, ale soupeř bohužel trestá a Lipový vyrovnává na 4:4. Po dalších 5. minutách vyrovnané hry zvyšuje Ostravský Pánek na 5:4. V čase 51:17 dává Remedicum šanci svým vyloučením Trulíka na vyrovnání, ale místo vyrovnání zvyšuje v oslabení Kašovský na 6:4. Česká Lípa zvyšuje aktivitu a v čase 54:39 Filipec snižuje na rozdíl gólu a velí k obratu, za minutu se opírá do střely Tichý a srovnává stav 6:6. Vypjatý závěr zápasu umocňují rozhodčí a uznávají velice spornou branku domácích dosaženou vysokou holí, i přes protesty našeho kapitána Merlíčka svůj výrok nemění 7:6, bereme si timeout, domlouváme závěrečný nápor. Kontrolujeme hru, tlačíme soupeře, stahujeme gólmana a hrajeme v šesti, tlačíme se do zakončení, bohužel soupeř vypíchne balónek a zvyšuje na 8:6. V závěrečné minutě se ještě stále v šesti pokoušíme o zvrat, ale po chybě Kašovský uzavírá do prázdné branky skóre zápasu na 9:6.

Sestava a body: Malec, Tichý (2+0)-Pražan (1+0), Kotera(1+0)-Filipec (1+0), Vondráček (0+1)-Novák-Merlíček (0+1), Kopecký (0+2)- Mach(1+0)- Jansa, Vojíř-Hřebřina-Pastor.

Hodnocení trenéra Nágra: Bohužel jsme nezvládli koncovku, zápas, byl velice vyrovnaný, podle vývoje zápasu jsme mohli brát body, ale vyhrál šťastnější. Přesto musím hráčům poděkovat, že po náročném cestování a nepříznivém vývoji zápasu se semkli a zabojovali.

x3m team SSK Future – FBC Autodrom Česká Lípa 5:6 (2:2, 1:3, 2:1)

Vstup do zápasu ovlivnila únava několika stěžejních hráčů, kteří si museli ještě ráno v Rokycanech úspěšně plnit povinnosti za mužský „A“ tým. Ospalou první třetinu ze strany FBC tak nahrazoval trenér Slaný svým nasazením na lavičce České Lípy. Hned v první minutě musel zatáhnout za záchrannou brzdu Filipec, vykoledoval si dvouminutový trest spojený s trestným střílením, Malec však ukázal, že přes svůj věk je velkou oporou českolipského brankoviště. Lípa vytvářela velké množství nepřesností, jednu z nich potrestal v páté minutě Jelínek a Future se lehce dostalo do vedení.  O minutu později však vystihl kapitán týmu, Jan Merlíček, rozehrávku soupeře a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil, 1:1. Jak na horské dráze si muselo připadat českolipské přesilovkou komando, když ve vlastním oslabení „vykoupal“ všechny hráče Stuchlý a naservíroval před prázdnou bránu Jelínkovi – 2:1. Dvě minuty před koncem si však vzal slovo zadák Filipec, který potvrdil skvělou bilanci z obrany, co zápas to gól. Jeho již tradiční skrytá střela si našla místo na první tyči a uzavřela tak skóre první třetiny na nerozhodný výsledek 2:2. Po bouřce v kabině Lípy se vrátil ve druhé třetině na palubovku zcela jiný tým, FBC pozorně bránilo a vyvarovalo se zbytečných chyb.  Ve třetí minutě utekl Kopecký, soupeř neměl jiné řešení, než nedovolený zákrok a Milan Tichý ukázal, jak se jednoduše jezdí penalty 3:2. Euforii však zchladil Future rychlým kontrem a po 20s bylo srovnáno, Rossi si vyjel nikým neatakován z útočného rohu až před branku a střelou tahem nedal Malcovi šanci. V polovině třetiny si vzal slovo Autodrom, vytrvalý press dorostenecké formace přinesl několik ohrožení branky Future, nakonec se ujala až Kopeckého otočka z nulového úhlu. Ve stejné minutě zaúřadoval stejný útok podruhé, Mach se zorientoval v brankovišti nejlépe a uklidil odražený míček krásně k tyči. Česká Lípa si tak vybudovala dvoubrankový náskok, který zůstal do konce třetiny nezměněn. Třetí třetina už byla pro Českou Lípu hodně fyzicky náročná, Future neustále tlačilo a Lípa se spoléhala na brejkové situace, jednu z nich využil v desáté minutě Kopecký, když se protáhl od mantinelu až do palebné pozice, ze které se většinou nemýlí. Jak rychlý je florbal ukázalo SSK ve 12. minutě, nejprve Duchoslav a po něm Vašíček rychle snížili na rozdíl jedné branky a v hale šlo do tuhého. Česká Lípa na rozdíl od sobotního zápasu koncovku s vypětím všech sil zvládla a mohla si připsat důležité body do extraligové tabulky.

sestava a body: Malec, Nerad – Tichý (1+0), Pražan, Kotera, Filipec (1+0), Vojíř – Vondráček, Novák, Merlíček (1+0), Kopecký (2+1), Mach (1+2), Jansa (0+1), Hřebřina, Pastor, Hybš.

hodnocení trenéra Slaného: Extrémně těžké utkání, včera jsme hráli na dvě formace, dnes ráno museli junioři ještě hrát za áčko. Třetí třetina již byla o vůli, když se vyvarujeme do budoucna zbytečným ztrátám a riskům, můžeme být pro všechny týmy velmi nebezpeční.