Junioři porazili Domažlice i Plzeň a mají jistotu baráže

FBC CL Evans v Sobotu 5. 3. zvládl předposlední turnaj druhé ligy, kdy si vybojoval dalších 6 bodů a předčasně si zajistil postup do baráže o nejvyšší juniorskou soutěž!

TJ Jiskra Domažlice – FBC CL Evans Česká Lípa 0 : 12 ( 0 : 3, 0 : 5, 0 : 4 ), střely 2 : 47

První zápas proti posledním Domažlicím byl, jak se říká jen z povinnosti, soupeř nastoupil jen v 5 lidech a byla otázka času, jak dlouho s námi udrží tempo, no tempo žádné neměli, jen bránili na své půlce a čekali, co předvedeme. Chvíli trvalo, než jsme se prosadili přes jejich obranu a ve 4 minutě otevřel účet Novák, po souhře s Merlíčkem 0:1. 12 minuta Novák nahrává, a Kotera zkušeně zavěsil 0:2 na a v poslední minutě Vnuk vypustil svojí „Rákosovku“ a bylo 0:3. Druhá část byla plně v naší režii, tak jen telegraficky Mach s Hybšem 0:4, Tichý s Machem 0:5, Kotera s Hybšem 0:6, Beránek Sám 0:7 a Kotera s Tichým 0:8. Soupeř se dostal jen k jediné střele, kterou bezpečně pokryl Malec. Třetí třetina byla jen povinnost, 3 minuta Kolář 0:9, 7 minuta přesilová hra, trestný úder Kotera přiťukává a Vnuk zakulatí 0:10, 13 minuta se prosazuje i třetí útok, nováček Skočdopole přihrává a Neužil využívá přesilovku 0:11 a v poslední minutě uzavírá skóre Tichý 0:12, no musím zmínit ještě jeden zákrok našeho gólmana Malce.

Sestava: Malec, Tichý-Vnuk, Tschakert-Hybš, Beránek-Novák-Merlíček,Kolář-Mach-Kotera, Neužil-Skočdopole, trenér: Nágr

Body: Kotera G3x+A1, Tichý G2x+A, Vnuk G2x, Mach G+A, Novák G+A, Hybš 2xA, Beránek G, Kolář G, Neužil G, Merlíček A, Skočdopole A.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC Plzeň 7 : 3 ( 2 : 1, 3 : 2, 2 : 0 ) střely 30 : 10

Před druhým zápasem jsem musel použít své diplomatické schopnosti a dohodl přesunutí zápasů, kdy Domažlice chtěli hodinu pauzu, tak jsme začali hrát s Plzní, která nastoupila s odhodláním se poprat o výsledek. Vše začal jako správný kapitán Merlíček a ve 4 minutě otevřel skóre 1:0, za 5 minut využil přihrávku Neužila Novák 2:0, ale bohužel po chybě v obraně Plzeň svou 3. střelou v závěrečné minutě snižuje na 2:1. Ve střední části se obraz hry nemění, naší kombinační hru soupeř narušuje svými rychlými výpady. V 6 minuta, osvědčená spolupráce Tichý Novák, kdy prvně jmenovaný zvyšuje 3:1, bohužel v 10. minutě opět plzeňský závar před naší brankou a balonek končí v naší síti 3:2, ale následná akce Beránka a Merlíček doráží 4:2, po 10 vteřinách hry zvyšuje Kotera po nahrávce Tichého na 5:2. Nesoustředěná hra opět chyba v kombinaci dává příležitost soupeři, který nepohrdne 5:3, to ale je od nich vše. Třetí část je už jenom naše, nejprve Novák spolupracuje s Beránkem 6:3 a potom Merlíček využije příhru Nováka na konečných 7:3. Plzeňští ještě dvakrát zahrozili, ale vše výborně vyřešil náš gólman Malec.

Body: Novák G2x+A2x, Merlíček G3x, Tichý G+A, Beránek A2x, Kotera G, Neužil A.

Slovo trenéra: Zápasy jsme dovedli do vítězného konce, ale stále máme rezervy v obrané hře, i když oba soupeři nás moc neprověřili, to není to správné měřítko, čekají nás ještě silní soupeři a dále baráž o nejvyšší soutěž kde si nemůžeme dovolit takové chyby. Dost kritiky, chci všem hráčům poděkovat, a přeju hodně štěstí do následujících zápasů. Dotáhněte to do zdárného konce a dejte do toho vše, co ještě máte v zásobě.