FBC proměnilo „Hurrican“ ve slabý vánek

FB Hurrican Karlovy Vary hostily FBC S&H Českou Lípu ve „své“ hale v dalekém Tachově. Družstvo Varů je známo svou nevyzpytatelnou hrou a bohužel i svým nevyzpytatelným chováním na hřišti. FBC však ukázalo svojí sílu a v poklidu si připsalo další výhru!

Na začátku utkání čekal elitní tým FBC Česká Lípa co soupeř předvede, ze strany Varů žádné překvapení nepřišlo a tak první gól přichází v čase 5:52 na druhé straně, Procházka nachází krosovou příhrou Jeřábka. Po dobré obrané hře se vysmyknul Karel karlovarským obráncům a zakončuje na vzdálenější tyč. Třetinu uzavírá i příspěvek druhého útoku, Marhan vybojoval míček, Novák nahrává vzduchem Merlíčkovi a ten pohotově zakončuje 3:0.

Druhá třetina začala, jako skončila ta první - s míčkem na čepeli Česká Lípy a občas nějaký ten „pokus“ o freestyle z Karlovarské strany. Na začátku třetiny Rozman zachytil rozehrávku a střílí z výjezdu, po odrazu od karlovarského brankáře míček končí na holi Merlíčka, který se nemýlí. V devatenácté minutě využívá FBC  špatného střídání domácího týmu, po standartní situaci Mlejnek nahrává Marhanovi, který nachází skulinku mezi nohama brankáře. Ve druhé třetině se jinak nic vážného nestalo, jen nesmyslný faul kapitána Varů, do šaten se tak šlo za stavu 0:5 pro tým FBC S&H Česká Lípa.

Již po 34sekundách využívá přesilovou hru Jirsa, kde tečuje perfektní střelu Procházky. Špatný výhoz domácích zachytává Mlejnek, který jde s Jeřábkem dva na jednoho a druhý jmenovaný zakončuje do odkryté klece. Českolipské skóre zakončuje nejmladší hráč týmu Merlíček střelou nad nohu gólmana po nahrávce Marhana a tímto gólem dokonává hattrick. Na druhé straně bohužel Knol přichází o čisté konto, kde nejprve Tlustý dává gól a o pár minut později Kadlečík využívá přesilovou hru. Česká Lípa si v klidném tempu došla pro jasnou výhru 8:2 a dál drží neporazitelnost ve druhé lize. Příštím soupeřem bude třetí celek tabulky, Sokolov.

FB Hurrican Karlovy Vary –  FBC S&H Česká Lípa (0:3, 0:2, 2:3)

sestava:

Knol – Tichý, Mlejnek (0+2), Rozman (0+1) – Švorc, Jeřábek (2+0), Procházka (0+2), Novák (0+1), Merlíček (3+0), Marhan (1+1), Jirsa (1+0), Karel (1+0, Bezouška

hodnocení trenéra:

Jasný zápas, do kterého jsme vstoupili koncentrovaně a tak jsem i odehráli téměř celý zápas. Daří se nám zátěž rozložit na celý tým, všechny útoky pravidelně bodují, což je dobré pro těžší zápasy Musíme ještě zapracovat na důrazu v našem obraném pásmu.