FBC Česká Lípa podlehla smolně německému mistrovi

Do zápasu s několikanásobnými úřadujícími mistry z Německa, UHC Sparkasse Weissenfels, vstoupili českolipští velmi neohroženě a byli to právě domácí hráči, kteří tahali ze začátku za delší konec. (Součástí článku je i krátké video.)

Německý mistr nevěděl, jak naložit s velmi dobrým pohybem FBC, nevedla se mu rozehrávka a Česká Lípa tak přecházela do rychlých kontrů.

Již na začátku třetiny zavelel Milan Tichý dalekonosnou střelou, která byla dostatečně skryta brankářovi díky výborné cloně, a poslal Lípu do jednobrankového náskoku. Po několika střídáních se zorientovala na pravé straně hřiště dvojice Nágr – Žák a první jmenovaný dokončil akci zakončením do prázdné branky. Postupem času, se začala hra více vyrovnávat, německý tým začínal dostávat do tempa nejen svojí hru, ale i českolipského gólmana Krčála, který si však vedl s bravurou. Bohužel FBC několik let sráží netrpělivá hra, která má za důsledek velké chyby v obraně, jednu z nich jednoduše využilo UHC ke zkorigování skóre na 2:1. Po několika minutách však utekl za obranu Jirsa, dostal ideální pas z obrany a ze vzduchu sklepl míček do branky hostů. Po několika okamžicích hokejová posila Žák nahodil míček z půlky na branku, kde opět zafungovala dobrá clona, a německý brankář lovil míček počtvrté.

Soupeř změnil rozestavení, začal napadat rozehrávku a postupně přebíral režii nedělního zápasu, po skrumáži za brankou, se zorientoval nejlépe na zadní tyči právě forvard UHC a snížil zpoza branky překvapeného Krčála. Česká Lípa však zahrozila z čistého nebe na druhé straně, nikým nehlídaný Jirsa měl dostatek času za vykoupání brankáře a poslal FBC do opět tříbrankového vedení. 5:2. V druhé půlce zápasu už bylo jasné, že německý tým se nadechuje k velkému náporu. Nejprve snížil po další hrubce v obraně a poté bek UHC z půlky prostřelil, co se dalo, bohužel i nerozchytaného brankáře Knola, který  po třetí brance vystřídal Krčála. Jiskřičku uklidnění přinesla práce Švorce, který využil odraženého míčku a uklidil ho tam, kam ho posílá pokaždé, když se trefí do branky, do šibenice.

Stav 6:4 nevydržel dlouho, FBC se trochu nesmyslně pustilo do napadání, UHC poslalo vysoký balón na vysunutého útočníka, ten si stylově pohrál s Motejzíkem a nedal Knolovi šanci. V poslední minutě si trenéři České Lípy vyžádali time out, aby zastavili již tak drtivý nápor Weissenfels. UHC bohužel potrestalo hned první volný úder, přes špatně postavenou obranou zeď prostřelilo míček na zadní tyčku a poslalo zápas do remízového stavu.

Štědré FBC asi chtělo, aby se soupeři jelo dobře domů a po několika sekundách naprostým chaosem v obraně donutilo německého střelce zamířit do prázdné branky FBC. Na výsledku nezměnila ani minutová power play českolipského klubu a UHC Weissenfels si z Nového Boru odvezlo trochu šťastnou výhru 7:6.

branky FBC: 2x Jirsa, Tichý, Nágr, Žák, Švorc