FBC čeká první domácí zápas!

Verze pro tisk |

Letošní domácí premiéru čeká elitní tým FBC S&H Česká Lípa v sobotu proti nevyzpytatelné Kadani. Tento tým ze západu Čech zažil již lepší roky, kdy se dostal až do nejvyšší soutěže v České republice, v této soutěži se však neudržel a se ziskem 12 bodů opět sestoupil.

Po sestupu přicházel postupný pád soutěžemi a před dvěma lety se definitivně usadil ve druhé lize, právě ve společnosti FBC S&H Česká Lípa.

V týmu Kadaně lze najít velmi vyrovnanou soupisku hráčů, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží, právě tyto aspekty ho staví do role nebezpečného a nevyzpytatelného týmu. Kadaň v prvním kole letošní druhé ligy nastoupila v Chomutově se třemi kompletními formacemi, s nováčkem soutěže si poradila až v samostatných nájezdech 5:4 a připsala si tak do tabulky první dva body.

Domácí tým v letošní sezóně sází na omlazený tým, úspěšně do týmu zabudoval nové tváře z juniorského týmu jako je Jirsa, Švorc, Krčál, Vnuk, Merlíček, Tichý a Novák. FBC se však bude opírat i o zkušenosti, sezónu v extralize jistě zúročí Procházka a Gwuźdź, který je v České Lípě na střídavém hostování z Mladé Boleslavi, FBC dále táhne kapitán Mlejnek, Marhan či Jeřábek. Na lavičce nově vede tým duo Slaný – Stožický. Druhý jmenovaný je trenér extraligové Boleslavi, který se letos přestěhoval do České Lípy a právě s českým reprezentantem Štěpánem Slaným se pokusí posunout florbalový klub opět o stupínek výš.

Letošní systém druhé ligy doznal mnoho změn, hlavní je ta, že unie odstoupila od pořádání turnajů a týmy hrají systémem doma-venku. Další převratnou novinkou je změna hrací času na 3x20 čistého. Vedení FBC věří, že si do ochozů najde cestu podobně fanoušků, jako bylo zvykem v barážích o první ligu, kdy se na tribuně tísnilo přes 200 fanoušků.

FBC S&H Česká Lípa – FBC DDM Kadaň 19:00 TJ Jiskra Nový Bor

Nahoru