Českolipští florbalisté vyhráli nad Pardubicemi a jsou desátí

Verze pro tisk |

Florbalisté České Lípy vybojovali nesmírně důležité tři body, když v domácím prostředí dokázali přetlačit celek Pardubic 4:3. O vítězství rozhodl ve třetí třetině Jaromír Ekl. Přímou záchranu tak mají Českolipští ve svých rukou, jistotu přežití jim dá šest bodů z posledních dvou zápasů.

Utkání začalo velice opatrně, ale přesto už na konci třetí třetiny měl každý tým na kontě jednu branku. Na pohotovu střelu pardubického Michala Janečka velmi rychle zareagoval dorážkou z bezprostřední blízkosti Jaromír Ekl. Další šance před oběma brankami posléze zůstávaly dlouho nevyužity, než se před Ponomarevem rychle zorientoval Krigovský a pohotově překulil skóre na stranu Východočechů. Vzápětí mohl srovnat Kněžour, ale z metru netrefil zcela prázdnou branku.

Ve druhé třetině ovšem byla lepší Česká Lípa. Snadno si vytvářela šance před gólmanem Halešem, ale horší produktivitu zachránila až spolupráce Jirsy se zakončujícím Štěrbou, jehož skrytou ránu zastavila až síť. Následovalo vyloučení Teichmana, které dokázali domácí potrestat. Ač jim hra v početní převaze dlouho nevycházela a Pardubice vyrážely do rychlých brejků, které musel likvidovat Ponomarev, nakonec přece jenom klapla souhra Ekla s Krajcigrem a Severočeši poprvé v zápase vedli.

Závěr druhé části hry ovšem patřil hostům. Nejprve Českolipští trestuhodně propadli na útočné půlce a zcela osamocený Kourek dotáhl svůj blafák do gólového konce. Zanedlouho navíc zachránilo českolipského brankáře břevno. Šance se ale rodily i na druhé straně, ale pardubický Haleš dlouho přiváděl domácí střelce k zoufalství.

Ve třetí třetině už byla k vidění hra na jednu branku. Česká Lípa vrhla všechny své síly do útoku a rozdílový gól několikrát visel na vlásku. Blízko k němu byl Krajcigr, kterého vychytal Haleš, dorážku před prázdnou brankou pak trestuhodně minul Bříška. Nakonec se ale Severočeši přece jenom dočkali. Ekl bekhendem propasíroval z úhlu míček za Haleše a domácí mohutně hnaní diváky podruhé vedli.

Několik velkých šancí na pojistku pak zůstalo nevyužilo, v té největší trefil Bříška tyč. Ovšem i Pardubice byly velmi blízko srovnání. Pakostova střela Ponomarevovi vypadla a míček skákal za brankovou čáru, ale v tu chvíli ho jeden z hostujících hráčů nesmyslně vyrazil čepelí své hole mimo brankoviště a pokračovalo se dál. Svěřenci trenérky Lenky Bartošové pak přežili i Krajcigrovo vyloučení a následnou hru soupeře bez brankáře a vybojovali si právo mít záchranu ve svých rukou. Potřebují k tomu ovšem za tři body porazit doma Bohemians a následně zvítězit v Brně.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Pardubice 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 3. Ekl (Slaný), 26. Štěrba (Jirsa), 33. Krajcigr (Ekl), 48. Ekl (Jansa) – 3. Janeček (Škeřík), 18. Krigovský (Janeček), 35. Kourek (Zozulák).
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 3:3, navíc Krajcigr os. trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:24. Diváci: 221.
 

Nahoru