Českolipští florbalisté na Czech open nezklamali

Jako každý rok se FBC Česká Lípu zúčastnila největšího světového turnaje Czech open 2010 v Praze, celý turnaj byl především o sbírání zkušeností a ladění nových sestav. Junioři i muži dokázali postoupit ze skupiny, ale bohužel žádného většího úspěchu se nedočkali.

Muži

Ve skupině narazil mužský tým, posilněný několika nadějnými juniory, na rezervu pražského Tatranu, který hladce zdolali 7:1, poté norský výběr Nemo saltat Sírius 7:2 a v posledním zápase o první místo podlehli v poslední minutě finskému týmu Pensseli Sedät 3:2. Ve finském týmu nastoupilo několik hráčů z první ligy, což se projevilo v konečném účtování celého turnaje, finský tým prohrál až ve finále na trestná střílení. Díky postupu z druhého místa čekala Českou Lípu několikanásobný finalista první ligy Kopřivnice, která letos smolně spadla z první ligy, poté co se nedostala o skóre do play off, nezvládla nástrahy play down a příští rok si musí postup vybojovat ve druhé lize. Zápas se nesl ve znamení play off, kdy bylo jasné, že rozhodne malý počet vstřelených branek, bohužel šťastnější byli hráči Kopřivnice, kteří dokázali potrestat zaváhání v rozehrávce a vstřelili v utkání jedinou branku, která i přes drtivý tlak FBC v koncovce utkání, rozhodla o vyřazení České Lípy z turnaje.

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice Crocodiles 7:1

FBC Česká Lípa - Nemo saltat Sírius 7:2

FBC Česká Lípa - Pensseli Sedät 2:3

FBC Česká Lípa – Vikings Kopřivnice 0:1

Sestava: Knol - Motejzík, Rozman, Mlejnek, Vnuk, Jirsa, Švorc, Merlíček, Novák, Karel, Žák, Jeřábek, Novotný, Marhan, Procházka

Junioři

Oslabený tým juniorů o hráče, kteří vypomáhali áčku, neměl jednoduchou skupinu. Do skupiny pořadatel nalosoval Rožnov pod Radhoštěm, švédskou Umeu a juniorské mistry ČR Tatran Střešovice. Právě hráči Tatranu byli prvními soupeři FBC, Česká Lípa díky poctivé a obětavé hře dokázala držet krok do posledních minut a uhrála tak s Tatranem celkem sympatický výsledek 2:3. V druhém zápase junioři nestačili na Umeu a prohráli hlavně díky individuálním chybám 5:2. V posledním zápase s papírově vyrovnaným Rožnovem dokázali junioři soupeře přetlačit v poslední minutě a zajistit si postup ze třetího místa, které FBC nasměrovalo na hratelný Prostějov. Česká Lípa dokázala díky týmovému výkonu přehrát Prostějov 2:0 a postoupit do dalšího kola play off, kde je vyzval tým z Dačic. V tomto zápase se ukázala opět slabina v individuálních chybách, které tradičně srážejí výkony juniorů, právě chyby dostaly zápas do vyrovnaného konečného stavu. Bohužel loterie v podobě nájezdů byla příznivější pro hráče Dačic a Česká Lípa se tak s turnajem rozloučila v drhém kole play off.

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 2:3

FBC Česká Lípa – Umea IK 2:5

FBC Česká Lípa – Rožnov p/R 2:1