Česká Lípa porazila těsně Spartu a dostala se na čtvrtou pozici

Junioři v nedělním utkání přivítali pražskou Spartu, ve veledůležitém zápase se hrálo o důležité body do play off, v případě vítězství by se dostal Autodrom na čtvrtou pozici s náskokem 8 bodů na hranici zaručující postup do vyřazovací části!

Do zápasu vstoupila obě družstva opatrně, postupem času však FBC převzalo aktivitu, kombinací zatlačilo Sparťany před jejich branku a ohrožovalo ji vytrvalou střelbou. Snahu však na chvilku utnulo vyloučení Macha za nedovolené vrážení, po úspěšném oslabení se Autodrom vrátil do hry a v 16té minutě po spolupráci Filipce a Jansy se druhý jmenovaný nemýlil a poslal FBC do vedení. O dvě minuty později pak dostala možnost zahrát přesilovou hru i Česká Lípa, velký tlak vyvrcholil vlastní brankou, kterou měl na svědomí sparťanský Rodina a nešťastně tak zvýšil vedení FBC na 2:0.

Nástup do druhé půle nebyl tak povedený, Rodina nejprve odčinil svoji vlastní branku, když se dokázal od mantinelu trefit i do té správné. Tentýž hráč si podobnou akci zopakoval o pár minut později a srovnal stav na 2:2. Na konci třetiny si vzal slovo Vondráček, který ideálně našel před brankou volného Merlíčka, který poslal FBC s vedením 3:2 do šatny.

Ve třetí třetině po dlouhé době ukázali slušný nástup také domácí hráči, před hostující brankou se z ničeho nic ocitl nebráněný Tichý, který v kombinaci s Novákem zařídil dvoubrankové vedení. Sparta však našla velmi rychlou odpověď, hned po 10 vteřinách se prosadil Češpivo a rychle snížil na 4:3. Sparta po vstřeleném gólu přidala na aktivitě, ale všechny pokusy končily na výborném brankáři Malcovi. V 50té minutě se prodral přes celé hřiště Pražan, přeložil Vondráčkovi, který z blízka překonal sparťanského brankáře. Právě Vondráček pět minut před koncem utkání dal Spartě možnost zahrát přesilovou hru, o jeho předčasné propuštění z trestné lavice se postaral Rodina, který zkompletoval hattrick. Poslední minuty Sparta zkusila v power play, aktivní a disciplinovaná hra České Lípy však tlak bez problémů zvládla a připsala si veledůležité tři body v průběžné tabulce juniorské extraligy.

Sestava: Malec – Nerad, Pražan-Tichý, Hybš-Kotera, Šebera-Kučaba, Vondráček-Novák- Merlíček, Filipec-Mach-Jansa, Hřebřina-Böhme-Pastor.

Statistika: Petr Vondráček (1+1), Dominik Jansa (1+0), Jakub Novák (1+0), Jan Merlíček (1+0), Jan Filipec (0+1), Martin Pražan (0+1), Milan Tichý (0+1)

komentář trenéra Jiřího Nágra: Dnešní zápas jsme si museli opět vybojovat až do konce, ale soustředěny týmový výkon nám k tomu pomohl, i když jsme hráli důrazně, omezili jsme vyloučení a tím jsme nedávali soupeři tolik příležitostí nás dostat pod tlak. Musím pochválit celý tým, že se dokázal semknout a získat 5 cenných bodů do ligové tabulky.