Výstava ukáže místa ztracená po městském požáru před 200 lety

Verze pro tisk |

Přijměte pozvání na unikátní venkovní výstavu s názvem "Zrcadla do historie - místa ztracená po celoměstském požáru 1820". V rámci výstavy si můžete v ulicích města prohlédnout speciální panely zobrazující místa, která se už po ničivém požáru v roce 1820 nepodařilo obnovit do původní podoby. Výstava vznikla jako připomínka 200 let od tragického požáru v našem městě.

Pohlédnete do tváře našeho města, kterou před 200 lety Česká Lípa nadobro ztratila.

V ulicích České Lípy budou instalovány speciální panely, na kterých uvidíte místo, které znáte, ale s doplněným obrázkem domů, které po požáru zmizely nebo byly požárem výrazně poškozeny. Panely najdete nejen v centru města, ale i mimo něj. V Regionálním turistickém informačním centru bude k dostání mapový průvodce s označením všech míst, na kterých výstavní panely najdete.

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 8. července od 17:00 na náměstí T.G.Masaryka. V rámci vernisáže promluví představitelé vedení města, autoři výstavy Michal Panáček, Rudolf Živec a Atila Vörös. Na vernisáž naváže koncert liberecké dívčí kapely s příznačným názvem Fireflies.
Organizátorem výstavy je Vlastivědný spolek Českolipska a město Česká Lípa. V českolipských ulicích bude výstava k vidění až do 31. října 2020


 

Nahoru