Sousedé pečou sousedům, aneb Kouzelné setkávání v centru města

Verze pro tisk |

Pečete rádi štrúdl nebo třeba bábovku? Nebo byste raději jen ochutnávali a hodnotili? Společně s přáteli se nám podařilo skloubit obojí. V říjnu loňského roku jsme z iniciativy Ládi Kyndla z kavárny a pražírny Kafe LaKy společně s Vendulou Fedorčákovou a Markétou Červinkovou uspořádali „Českolipské štrúdlování“. Byl to první pokus o sousedskou přehlídku domácích štrúdlů a ohromně nás překvapilo, že se do nové akce zapojilo hned dvacet pět z vás.

Každý napekl dvě nohavice štrúdlu, a tak jsme mohli padesát závinů rozdělit mezi porotu a šest českolipských kaváren ve středu města, kam mohl každý přijít hodnotit. Stačilo si objednat kávu a zakrojit do soutěžních štrúdlů. Sešlo se na sedm stovek hodnocení, což nám udělalo ohromnou radost.

V prosinci jsme ochutnávali patnáct domácích vánoček při „Českolipském vánočkování“ a do letošního roku vyrážíme s dubnovým „Českolipským beránkováním“.

Chcete udělat radost svým blízkým i sousedům? Přihlaste se a na sobotu 4. dubna upečte a ozdobte sladkého beránka. V českolipských kavárnách budou během sobotního odpoledne k ochutnání. Přijďte nám návštěvou zapojených kaváren a ochutnávkou beránků pomoci vybrat toho nejlepšího.

Sledujte také naši FB stránku „Abrakadabra - Českolipáci čarují“, kde se dozvíte podrobnosti. A pokud byste nám chtěli s přípravou akce pomocí, prosím, ozvěte se nám také.

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru