Na post ředitele p.o. Kultura bude vypsáno nové výběrové řízení

Verze pro tisk |

Bez ředitele bude prozatím příspěvková organizace města Kultura Česká Lípa. Po prvním kole výběrového řízení vypsaného na tuto pozici nebyl do funkce jmenován žádný uchazeč. Rada města tak na svém jednání v úterý 23. dubna vyhlásila nové výběrové řízení s upravenými podmínkami. Současný ředitel Bc. Petr Novák skončí ve své funkci 30. dubna, do výběrového řízení se přihlásil. Vedením organizace je nyní pověřena zástupkyně ředitele Tereza Vraná, nový ředitel by měl být do své funkce jmenován od 1. července.

„Ačkoli se do výběrového řízení přihlásili kvalitní uchazeči, chceme si nechat u této organizace ještě otevřené dveře. Rozhodli jsme proto vypsat výběrové řízení znovu a upravit kvalifikační předpoklady. Věříme, že se do výběrového řízení přihlásí více uchazečů, ze kterých již nového ředitele příspěvkové organizace Kultura vybereme,“ uvedl českolipský uvolněný radní Michal Prokop. 

Nově se do výběrového řízení budou moci přihlásit i uchazeči s vyšší odbornou školou nebo maturitou. Ti však budou muset mít na rozdíl od vysokoškoláků praxi v oboru min. 5 let. Všechny ostatní podmínky výběrového řízení jsou stejné, nedílnou součástí přihlášky musí opět být vypracovaná koncepce rozvoje organizace. Přihlášky mohou uchazeči posílat do 24. května 10:00.

„Uchazeči, kteří se přihlásili do prvního výběrového řízení se samozřejmě mohou přihlásit znovu. Nechceme nikoho zatracovat, chceme mít jen absolutní jistotu, že vybereme správného uchazeče pro oblast, která je pro nás a věřím, že i pro občany našeho města důležitá,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

Nahoru