Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu u autobusáku

Verze pro tisk |

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouraného podchodu na autobusové nádraží v České Lípě. Chodník tak propojí autobusové nádraží s Bulharskou ulicí. Českolipští radní na svém květnovém zasedání přidělili veřejnou zakázku firmě DOKOM FINAL s.r.o., která chodník vybuduje za 230 tis. Kč. Se stavbou by se mělo začít v polovině června.

Demolice nevzhledného podchodu, jehož vzhled dlouhá léta občany trápil, probíhala v režii státní organizace Správa železnic, se zemí byl podchod srovnán v polovině dubna. Na místě zbořeného podchodu je nyní pouze zhutněná zemina. Ačkoli se tudy dá projít, prosíme občany, aby se tomuto místu s ohledem na vlastní bezpečnost vyhnuli a pro bezpečný přístup na autobusové nádraží využívali i nadále odbočku z ulice 5. května. 

„Jakmile bude naše část chodníku hotová, naváže na nás firma BUSCOM, která je majitelem autobusového nádraží, a kompletně opraví celý chodník na zdejším výstupišti. Zároveň s firmou jednáme o spolupráci na stavbě chodníku, který by autobusové nádraží přímo propojil s nádražím vlakovým. Na toto téma připravujeme memorandum, které pak předložíme ke schválení zastupitelům,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

Nahoru