Letošní City Cross Run & Walk Česká Lípa se poběží 28. září

Verze pro tisk |

Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Čtvrtý ročník City Cross Run & Walk se poběží v český státní svátek 28. září 2019. Z náměstí T. G. Masaryka se vydají všichni sportovní nadšenci na tratě ve vzdálenosti od 1 do 16 kilometrů.

„I nadále pokračujeme v České Lípě v tradici, která podporuje nejen zdravý životní styl, ale nabízí i zajímavý kulturní program. Do City Cross Run & Walk se mohou zapojit všichni, a to je na něm nejkrásnější,“ říká o závodu starostka České Lípy Jitka Volfová, která závody osobně odstartuje.

Letošní, již čtvrtý ročník City Cross Run & Walk doznal změn. Na závodníky čeká 7 a 16 kilometrů dlouhá trasa. Na náměstí T.G. Masaryka se uskuteční i 1 km dlouhý běh pro rodiny s dětmi. Chodci, kteří se vydají na 8 km dlouhou procházku, odstartují ze Škroupova náměstí.

Rodiče s dětmi mají startovné na kilometrový závod zdarma. Platit nebudou ani účastníci procházky. Startovné v individuálním závodě je při online registraci 300 Kč, o 100 Kč více pak běžci zaplatí na místě.

„Jsme rádi, že můžeme znovu pozvat všechny občany České Lípy s aktivním životním stylem k účasti v tak atraktivním závodě, jakým City Cross Run & Walk určitě je. I letos je přichystána procházka pro ty, kteří si třeba na běžeckou trať netroufají. Chceme, aby si akci užil opravdu každý,“ zve k účasti v závodu českolipský uvolněný radní Michal Prokop, sám aktivní běžec.

„Závody by nebylo možné uspořádat bez finanční pomoci našich partnerů, za což jim velmi děkujeme. Jsme rádi, že takovou akci můžeme v České Lípě uspořádat,“ dodává Pavel Císař, ředitel příspěvkové organizace Sport Česká Lípa, která závod pro město připravuje.

Po celý den bude nejen pro závodníky, ale i pro širokou veřejnost připraven bohatý program na náměstí T. G. Masaryka, který startuje již v dopoledních hodinách. Chybět nebudou stánky s občerstvením a nabídkou partnerů.

Více informací a registrace na závod najdete na www.citycrossrun.cz. Nejčerstvější aktuality sledujte na facebookovém profilu akce City Cross Run & Walk Czech Republic.
  

Nahoru