Česká Lípa prodlužuje prázdninový provoz MHD

Verze pro tisk |

Na základě usnesení vlády ČR z 12. března 2020 město Česká Lípa prodlužuje platnost prázdninového provozu MHD, a to až do odvolání mimořádných opatřeních vyhlášených vládou. V rámci těchto opatření došlo k uzavření všech základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol, stejně tak ZUŠ a domů dětí a mládeže.

Až do odvolání nebudou v České Lípě jezdit následující „školní“ spoje:

Linka č. 208 ze zastávky Vítkov v 6:57 směr Antonína Sovy
Linka č. 217 ze zastávky Na Kopečku v 7:30 směr Partyzánská
Linka č. 213 ze zastávky Sídliště Lada v 7:15 směr Česká
Linka č. 213 ze zastávky Sídliště Lada v 8:30 směr Česká
Linka č. 213 ze zastávky Sídliště Lada v 12:30 směr Česká
Linka č. 213 ze zastávky Sídliště Lada v 13:52 směr Česká
Linka č. 213 ze zastávky Česká v 7:31 směr Sídliště Lada
Linka č. 213 ze zastávky Česká v 12:46 směr Sídliště Lada
Linka č. 213 ze zastávky Česká v 13:36 směr Sídliště Lada
Linka č. 218 ze zastávky Hlavní nádraží v 7:03 směr Vítkov

V prázdninovém provozu je zatím do 13. dubna také meziměstská linková doprava zajišťovaná Libereckým krajem. Více informací včetně přehledu výlukových jízdních řádů najdete ZDE. Výlukové jízdní řády MHD v České Lípě najdou občané na webu města ZDE, informace budou uvedeny i v autobusech.

Kvůli zvýšenému riziku v souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 přistoupil provozovatel MHD Česká Lípa k intenzivnějším hygienickým opatřením. Úklid provádí silnými desinfekčními prostředky a také zvýšil četnost úklidů.

„V souvislosti se zpřísněním mimořádných opatření bude úklid ještě intenzivnější, než před tím. Zdraví a ochrana našich obyvatel je pro nás i pro provozovatele MHD v České Lípě v této době prioritou. Jsem proto ráda, že se firma po společném jednání snaží autobusy udržovat v co největším pořádku, aby našim občanům v autobusech hrozilo co nejmenší riziko. Pokud to situace dovolí, provoz MHD v tomto omezeném režimu zachováme, protože městské autobusy využívá mnoho našich obyvatel při cestě do práce či k lékaři a není v našem zájmu dopravu ve městě ochromit,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Veškeré informace o vlakových i autobusových linkových spojích se dozvíte na dispečinku IDOL na tel. 704 702 000 (v provozu každý den od 4:00 – 24:00) nebo na e-mailu dispecink@korid.cz

Od nedělní (15.3.) půlnoci bude veřejná doprava v kraji včetně českolipské MHD fungovat bez odbavení, tj. cestující budou mít zákaz nastupovat a vystupovat předními dveřmi, řidiči budou od cestujících v rámci mezí odděleni, nebude možné si u řidičů koupit jízdenky.


 

Nahoru