Svůj první sociální automobil získali v Doksech

Verze pro tisk |

Novou Dacii Dokker bude využívat místní poskytovatel sociálních služeb.

Příspěvková organizace Sociální služby města Doksy může nyní využívat nový vůz značky Dacia Dokker, který získala zcela zdarma především díky štědrosti firem a jednotlivců na Českolipsku. Slavnostní předání automobilu proběhlo ve čtvrtek 11. července 2019 za účasti zástupců dané organizace a reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnancům zařízení pomůže především v rámci terénní pečovatelské služby a při dalších podpůrných aktivitách.

Organizace Sociální služby města Doksy, která poskytuje mimo jiné i domácí péči, při níž zdravotní sestry dojíždějí do domácností klientů, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Jde přitom zároveň o první vozidlo předané v Doksech. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Sociální služby města Doksy získaly v celkovém pořadí již 783. automobil.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory, děti nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt. 

Na financování vozidla se podílelo asi 46 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.
 

alt
alt
Nahoru