Prázdninové divadelní tipy

Verze pro tisk |

Lucerna (s láskou, ale bez slitování)
Více než sto let starý příběh Aloise Jiráska o odvaze, hrdosti, vzdělanosti a lásce, ale i o zbabělosti, podbízivosti a nadutosti, je v současné době aktuální, víc než bychom si přáli. Komedie Docela velkého divadla Litvínov ukazuje, že se český lid ani za dvě stě let od doby, v níž se hra odehrává, příliš nezměnil.
2. 7., Lesní divadlo Sloup

S Pydlou v zádech
Nová verze legendární komediální inscenace, která měla premiéru v Divadle Semafor v roce 1981. Postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.
9. 7., Lesní divadlo Sloup

Mušketýři aneb Co už Dumas nenapsal
Muzikálová romantická komedie se zpěvy na motivy nejslavnějšího románu všech dob o přátelství, lásce a odvaze, ale především o jednom slavném nesmrtelném rozhodnutí čtyř opravdových chlapů. Na zámecké nádvoří ji přiveze Divadýlko na dlani Mladá Boleslav.
16. 7., Zámecký park Doksy

Magická hodina
Režisérka a herečka Vilma Cibulková v jízlivé komedii o manželském páru, jenž má lepší časy za sebou. Brilantně napsané slovní přestřelky však nutí diváky k smíchu, velké emoce slibují, že určitá naděje na zlepšení ještě existuje.
19. 7., Lesní divadlo Sloup

Sen v noci svatojánské
Po 20 letech obnovené kultovní představení DK Jirásek z pera Václava Klapky a Williama Shakespeara v původních kostýmech, s původní scénou, s původními aranžemi a ve staronovém obsazení.
30. 8., Lesní divadlo Sloup

Nahoru