15/2015

Verze pro tisk |

Včera jsem se zúčastnil úvodní části akce nazvané Nostalgická vzpomínka na neoficiální výstavy neoficiálního umění v České Lípě a okolí, takže dnešní deník je  spíše takový foto a videožurnál.

Asi padesátka lidí se sešla v Holanech na návsi a v restauraci Na Rynku, aby si připomněla výstavy obrazů, plastik či fotografií, které v době normalizace pořádal Zdeněk Jelínek se svými přáteli. Tentokrát nezasahovala Veřejná či Státní bezpečnost, zato úřadovalo počasí. Nad Holanskými rybníky se hned dvakrát přehnala silná bouřka, a tak se obrazy či fotografie musely dvakrát uklidit do bezpečí.

Úvodní slovo pronesl Miroslav Miki Marusjak, olomoucký básník a nádražní signalista. Mezi dvěma bouřkami ještě stihl přečíst svou povídku Eda Vacek, kterého jsem představil ve dvou dílech Českolipského undergroundu (zde a zde).  

Více videem a fotografiemi. Svá díla vystavovali Aleš Bambušek, Eva Hrejsemnou, Petr Kolínský, Pavel Kraus, Pavel Kreml, Jan Nebeský, Tomáš Novotný, Eda Vacek, Petr Vránek a Jana Navaříková.

 

 

Co na nás nachystal příští týden? Ve středu v AJAKu přednášku Daniela Kroupy o české demokracii v posledních dvaceti pěti letech nebo Noc literatury. V pátek pořádá Ekoporadna Orsej Žabí noc. V sobotu se otevírá Máchovo jezero a kolem Špičáku se půjde šKRPÁL.

Nahoru