Místostarostka popřála nejstaršímu obyvateli České Lípy

Verze pro tisk |

Bez hůlky a v dobré náladě se ve čtvrtek 9. července 2015 dostavil na českolipskou radnici pan Antonín Střelba, nejstarší obyvatel České Lípy. V červenci oslavil neuvěřitelné 102. narozeniny. Jeho skutečný věk by mu však hádal málokdo. Místostarostka Alena Šafránková předala panu Střelbovi květinu, přání a velký dárkový koš.

Antonín Střelba, který ve svém pracovním životě býval tiskařem, žije již několik desítek let ve svém bytě na Slovance. I přes vysoký věk se stále věnuje svému celoživotnímu koníčku, kterým je esperanto. Při setkání s místostarostkou si postěžoval, že na setkání esperantistů chodí stále méně lidí, a že ho poslední dobou bolí klouby.
Místostarostka Alena Šafránková popřála panu Střelbovi především pevné zdraví a vyjádřila mu svůj obdiv nad jeho vitalitou.
Kromě červencového oslavence má Česká Lípa už jen dva stoleté obyvatele. Těmi jsou paní Marie Kchalupnik, která své 101. narozeniny oslavila letos v březnu, a paní Anna Sitná, která své 100. narozeniny oslavila v prosinci loňského roku. 

Nahoru