Město Česká Lípa je na Facebooku!

Verze pro tisk |

Líbí, nebo nelíbí? Svoje názory, příspěvky, nápady nebo upozornění vůči městu Česká Lípa mohou nyní lidé z České Lípy vyjádřit na oficiálním profilu města na sociální síti.

Stránka s názvem „Město Česká Lípa“ začala pro obyvatele města na Facebooku fungovat od čtvrtka 18. června. Na profilu mohou lidé sledovat aktuální zprávy o dění ve městě, upozornění na uzavírky a další praktické informace, fotografie z akcí, pozvánky na akce nebo ankety na nejrůznější témata týkající se České Lípy.

„Facebook je moderní komunikační kanál, který nemůžeme opomíjet. V současné jej době kromě mladých lidí využívá také velký počet lidí ve středním nebo i seniorském věku. Město ke komunikaci s občany nyní využívá městské noviny a webové stránky, ty ale už nevyhovují duchu doby. Proto město pracuje i na nových webových stránkách města, které budou hotové do konce letošního roku. Chceme, aby nové webové stránky měly jednodušší vyhledávání, byly přizpůsobené pro čtení na chytrých telefonech a tabletech, aby vyhovovaly lidem se zrakovým postižením a byly k dispozici v několika jazykových mutacích. Česká Lípa tak konečně začne využívat komunikační kanály hodné 21. století,“ uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Městu umožní profil na Facebooku rychlý přenos informací směrem k těm, kteří stránku budou sledovat. Sloužit bude také jako další prostředek ke komunikaci s městem. Přes zprávy na Facebooku mohou na radnici posílat různé vzkazy, fotky z akcí, na kterých v České Lípě byli nebo i upozornění na závady. Příspěvky pak na stránce budou postupně zveřejňovány. Na oficiálním profilu města však nebudou zveřejňovány sprosté a nevhodné příspěvky s rasistickým, náboženským a dalším neetickým podtextem. Příspěvky tohoto druhu budou také mazány z diskusí.

„Správou facebookového profilu města je pověřena tisková mluvčí. Jeho prostřednictvím bude nejen zajišťovat informační servis pro občany, ale také reagovat na diskuse na jiných facebookových stránkách. Budeme rádi také za kritické příspěvky či názory, pokud budou sepsány věcně a slušně. Všechny ostatní budou z profilu odstraněny,“ doplnila Romana Žatecká. 

Nahoru