Autor - René Ötwös

Sezóna dlouhodobých turnajů na Slovance zahájena kvalifikací

7.5.2019 18:47 | Ostatní sporty

O letošní sezónu na Slovance byl opět velký zájem. Do dlouhodobé soutěže výkonnostních tenistů a tenistek se přihlásilo rekordních 70 amatérských tenistů. V soutěži hrají i někteří soutěžní tenisté (registrovaní), kteří dostali výjimku.

Sezóna dlouhodobých turnajů na Slovance zahájena kvalifikací

25.4.2019 14:41 | Ostatní sporty

O letošní sezónu na Slovance byl opět velký zájem. Do dlouhodobé soutěže výkonnostních tenistů a tenistek se přihlásilo rekordních 70 amatérských tenistů. V soutěži hrají i někteří soutěžní tenisté (registrovaní), kteří dostali výjimku. Dlouhodobě myslíme hlavně na naši mládež a pravidelně do soutěže dospělých zařazujeme mladé talenty, aby v zápasech s dospělými hráči zlepšovali svou hru a něco se přiučili v chování na kurtu i mimo něj.

2. Pinčes Cup 2019 – turnaj amatérského stolního tenisu

25.2.2019 22:31 | Ostatní sporty

V zimní sobotní den 9. 2. 2019 se konal v pořadí druhý turnaj ve stolním tenise, který pravidelně v tomto období pořádá zapsaný spolek TC HORNETS – spolek tenistů ze Slovanky v České Lípě. Tradičně zveme tenisty a další zájemce do krásné haly stolních tenistů Lokomotivy Česká Lípa. Turnaj tenisté berou jako zajímavou přípravu pro jarní období a zpestření si zamračených zimních dnů aktivitou podobnou tenisu. Zájemci z řad netenisové veřejnosti se mohou na turnaji dozvědět informace o našich aktivitách a přihlásit se do našich pořádaných soutěží.

Bude Česká Lípa přívětivá k tenistům i v zimě?

19.2.2019 13:38 | Ostatní sporty

V měsíci únoru převzalo město do své správy velkou část sportovního víceúčelového areálu u Ploučnice. Sportovní areál byl vždy majetkem města a v minulosti ho měla dlouhodobě pronajata společnost Matchball, která ho dále pronajímala dalšímu podnikateli. Restaurační prostory areálu zůstaly ve správě původního podnikatele pana Muzikanta, který má tyto prostory v pronájmu. Ostatní prostory – hala, prostory pro spinning a aerobic a venkovní tenisové kurty už spravuje město pomocí svých manažérů z příspěvkové organizace Sport Česká Lípa. Provozně-technickým manažerem se stal pan Josef Košta (www.sportlipa.cz).

Společná rozlučka se sezónou 2018 tenistů ze Slovanky a N. Boru

2.1.2019 13:26 | Ostatní sporty

Tenisté z TS HORNETS z.s. v České Lípě na Slovance se rozhodli společně s tenisty z klubu TJ Jiskra Nový Bor zakončit letní sezónu turnajem jednotlivců. Hlavní organizace turnaje se ujal novoborský Vladimír Jerman, který je známý ze svého působení v organizaci Libertin a vedení tenisového oddílu dětí. Drobně mu vypomohl organizátor amatérského tenisu na Slovance René Ötwös, aby turnaj měl zdárný průběh.

Tenisový turnaj v blízkém okolí České Lípy

22.10.2018 14:58 | Ostatní sporty

Nejenom v České Lípě na Slovance se odehrávají amatérské tenisové turnaje, ale i v blízkém okolí jsou pěkné turnaje, o kterých bych chtěl českolipské občany informovat. Jednota Orel Okrouhlá uspořádala turnaj tenisových deblových dvojic v sobotu 22.září 2018, kterého jsem se přímo zúčastnil se svým náhradním sparingpartnerem Milanem Hahnelem.

Tenisové finále TSC 2018 dohráno

15.10.2018 21:02 | Ostatní sporty

Dlouhodobé tenisové soutěže na Slovance pořádané tenisovým spolkem TC HORNETS vrcholí. Uplatněním nového herního modelu soutěží se soutěže zatraktivnily, přitáhly nové, kvalitní hráče a počet hráčů hrajících tuto soutěž se ustálil na čísle 56. Cítíme, že je to pro nás velký úspěch v amatérském sportu. V dnešní době, kdy lidé dávají často přednost počítačové technice a pohodlí vnucované globálním konzumem před sportem a zážitky například v přírodě, nás to opravdu těší. Je to pro nás velký závazek a snažíme se dát soutěžím patřičný servis. Věřím, že se nám to daří.

PINČES CUP 2017-2018 – série turnajů ve stolním tenise

11.12.2017 06:04 | Ostatní sporty

Poslední měsíc v roce v lehce předvánočním čase uspořádal TC HORNETS z.s. Česká Lípa, spolek tenistů ze Slovanky, už tradiční turnaj ve stolním tenise v krásné hale stolních tenistů Česká Lípa, kde je příjemné prostředí se šesti stolně-tenisovými stoly. V sobotu 9.12.2017 se sešlo 19 amatérských soutěžících.

V České Lípě proběhl minulou sobotu tenisový Singl Cup

19.7.2017 06:01 | Ostatní sporty

Tenisový spolek TC HORNETS na Slovance v České Lípě v nové sezóně zahájil sérii jednodenních turnajů v tenisovém singlu a deblu na místním tenisovém areálu. Dlouhodobé soutěže v tenisovém areálu jsou už dávno v plném proudu, a proto se tenisté, kteří mají rádi tento typ turnajů, už těšili na první turnaj.

Slavnostní předání cen vítězům tenisových turnajů na Slovance

10.11.2016 16:10 | Ostatní sporty

V pátek 4. listopadu byly předány ceny vítězům amatérských tenisových soutěží na Slovance 5.ročník - 2016, pořádaných TC Hornets, z.s. Česká Lípa za podpory města Česká Lípa.
Tradiční vyhlášení bylo na tenisových kurtech na Slovance v Pizzerii Diego, kterého se zúčastnilo 25 tenisových nadšenců.