Mládežnická družstva AC Česká Lípa sbírají medaile

Verze pro tisk |

    Minulý týden byl v atletice ve znamení posledních finálových kol v mládežnických kategoriích. Ve hře byly z pohledu českolipské atletiky 3 družstva v dívčích kategoriích.

         Ve středu vše zahájily v Liberci starší žákyně, které kvalitními výkony dosáhly na bronzovou příčku, když první dvě místa obsadily Liaz Jablonec a Slovan Liberec, které se kvalifikovaly do semifinále MČR družstev. Velice dobře si počínala zejména v bězích na 300m a 800m Jana Trčová, která svými kvalitními výkony ukázala, že může už v příštím roce být posilou i pro extraligové družstvo žen, tak jako žákovská reprezentantka Bára Vachtová, která vynikla především vítězstvím na 200m.

         Starší žákyně o semifinále mistrovství republiky nepřijdou, protože od počátku přispívají svými body k úspěchu dorosteneckého družstva, které s přehledem pohlídalo vítězství v krajském přeboru v sobotu rovněž na stadionu v Liberci. Na témže stadionu bude následující sobotu probíhat semifinále MČR družstev dorostenek, kam se českolipské družstvo probojovalo jako jeden z favoritů celé soutěže společně s překvapením letošní sezony, družstvem Varnsdorfu.

         Úspěšný týden potom završily v neděli v Jablonci mladší žákyně, které podaly nadšený výkon a překvapivě skončily na velmi krásném 3.místě, když ještě těsně před koncem sahaly po vítězství, ale nakonec rozhodla početní převaha vítězného družstva Desné a druhého Liazu Jablonec. Dá se říct, že finále mladšího žactva mělo opravdu nejlepší úroveň ze všech kategorií, a na družstvo AC České Lípy ve složení Ivana Reicheltová, Šárka Kalvová, Petra Bracháčková, Jana Kuliková, Patricie Malá, Daniela Bendová, Monika Ješetová a Tereza Vítková můžeme být pyšní. Děvčata nechala za sebou silná družstva Liberce, Turnova, Mladé Boleslavi, Jilemnice a další. Odměnou části družstva bude určitě i páteční reprezentace našeho města v atletickém utkání se spřáteleným městem Boleslawiec.             

Nahoru