Družstva atletů byla v prvních kolech soutěží družstev úspěšná

Soutěže družstev se rozjely naplno a nutno dodat, že pro oddíl AC Česká Lípa velmi úspěšně. Vše začaly juniorky, které v 1. kole ve Staré Boleslavi suverénně zvítězily, přesto, že nebyly kompletní a dá se říct, že ještě ne úplně rozzávoděné.

Juniorkám, posíleným o několik atletek z Jablonce, se vedlo od začátku a hlídalo si své „postupové“ první místo na mistrovství Čech, které ovšem musí potvrdit v následujících dvou kolech krajského přeboru. Ve velmi dobrém světle se ukázala zejména chodkyně Adéla Frydrychová, která vyhrála ve velmi dobrém čase běh na 1500m a třetí byla i na 800m. Velmi dobré body pak přidala sprinterka Markéta Málková, která připsala družstvu nejvíce bodů.

Dorostenky se ve své soutěži ani tolik snažit nemusely, protože svůj postup na mistrovství Čech mají jistý. Druhé místo za vítězným Jabloncem bylo očekávané. Družstvo táhly tradiční opory Tereza Hrochová, Natálka Kozáková, Patricie Malá a Míša Sejkorová.

Ve čtvrtek své soutěže začaly i družstva nejmladšího žactvo. Na českolipském stadionu byly k vidění zajímavé závody s kvalitní účastí. Spokojení můžou být pořadatelé a místní trenéři zejména proto, že domácí suverénně ovládli jak soutěž dívek, tak zejména chlapců. Nutno dodat, že s dosaženým bodovým výsledkem by chlapci loni dokonce vyhráli krajský přebor. Můžeme se nadále těšit na jejich výkony a to zejména u Petra Stránské, celkového vítěze trojboje s 2135 b., Michala Zákutného (2070b.) a Libora Ulricha (1974b.). Mezi tyto českolipské borce se vklínil pouze Jakub Mádlo z Jablonného (2121b), který skončil celkově druhý. Je vidět výborná práce trenéra a vedoucího družstva Petra Stránského.

Vítězství děvčat už tak jednoznačné nebylo, protože velkým soupeřem jsou děvčata z Cvikova, o to více zase potěšila Mirka Perutková, která deklasovala všechny ostatní soupeřky rozdílem třídy a její výkon v trojboji 2361b. by loni v krajském finále byl jasně nejlepší. Pravda je, že vedoucí dívčích družstev, Gustav Süssner, sestavy A a B týmu promíchal a tak i družstvo dívek v ideální sestavě bude silné i v krajském finále.

Poslední radost udělaly příznivcům českolipské atletiky ženy ve svém prvním kole první ligy žen, které se v sobotu konalo v Jablonci. Závody byly napínavé a děvčata nakonec vybojovala pěkné třetí místo za Jabloncem a Hradcem Králové. Opět byly tahouny ty zkušené. Body přinesly zejména Lucka Vaníčková, Bára Závůrková a Kamila Ajšmanová. Velkým překvapením pak byl příspěvek věkem teprve žákyně Kristýny Čechlovské, svěřenkyně trenéra Milana Svitáka. Dokázala nahradit po operaci se zotavující Veroniku Süssnerovou a vyhrála hod oštěpem výkonem 37,79m. K tomu přidala 2 body za hod diskem a jako nováček družstva velmi potěšila vedoucího družstva Milana Németha. Výborné výkony podávaly i ostatní atletky a proto budoucnost mladého družstva je optimistická.

V následujícím období začnou své soutěže ještě družstva mladšího a staršího žactva.