Bohatý atletický víkend

V sobotu 12.6 se konala řada atletických soutěží a některých se zúčastnili i atleti z Českolipska. Většina z nich sbírala medaile na krajském přeboru v Jičíně. Ale i na jiných kolbištích se dařilo.

Výborně si vedly na mezistátním utkání dorostu v Brně českolipská Veronika Süssnerová a novoborská Olga Půčková. V konkurenci, kterou tvořily dvě závodnice z Čech, Slovenska a Maďarska obsadila Veronika 3. místo v hodu oštěpem výkonem 39,20 m a Olga zaujala stejnou příčku v běhu na 800 m časem 2:19,05 min. Obě podlehly pouze reprezentantkám Maďarska.
V Jablonci nad Nisou bojovaly ve stejný den chodkyně o body pro třetí kolo extraligy na desetikilometrové trati. I zde si děvčata vedla úspěšně a připsala v této předsunuté soutěži družstvu 13 bodů když obsadila 5. místo Barbora Havranová, 7. Anna Staňková, 9. Hana Svitáková a 10. Jana Nováková.
Na děčínském stadionu se běžela Děčínská míle. V ženách doběhla 1. Veronika Hanzlová a v kategorii  veteránů 2. František Mocker.