Apríl na i-novinách aneb dokonalá mystifikace

Archiv
Verze pro tisk |

Na konci března jsme v redakci přemýšleli o  nějakém žertovně zaměřeném článku, který bychom publikovali na Apríla. Nápadů byla celá řada, třeba krátké zprávy ze zasedání zastupitelstva konajícího se před dvaceti lety.


Nakonec jsme usoudili, že by bylo docela zajímavé publikovat článek na první pohled velmi věrohodný, ve své podstatě ale nesmyslný. 


 Volba padla na Milana Bártu, známého to mystifikátora s velmi bujnou fantazií. Když jsme mu o víkendu telefonovali, napadlo ho spontánně, že napíše o chovatelce ptakopysků ve stylu jeho předchozích článků "mezi zvířaty".


Výsledek jste mohli posoudit sami. Naše snaha čtenáře mystifikovat nabrala ovšem nečekaných obrátek. Milanu Bártovi přišel ve středu e-mail od Ing. Nováka z Ústřední komise pro ochranu zvířat. Naštěstí se Ing. Novák pouze ujišťoval, zda se jedná skutečně o vtip ("Predpokladam, ze to byl april. A musim dodat, ze opravdu povedeny - chvili jsem tomu i veril :-)").


Pro úplnost uvádíme několik důvodů, proč je článek nesmyslný. "Za prvé - nevím o žádné zoologické zahradě, která by ptakopysky chovala. Jinak, nesmyslem je už přeprava vajec, aby se z nich něco vylíhlo, musela by být v inkubátoru. Dalším nesmyslem jsou například čtyři vejce, ptakopyskové mívají s železnou pravielností pouze dvě," dodává Milan Bárta, mimo jiné středoškolský učitel biologie.


Doufáme, drazí čtenáři, že vás náš malý vtípek nepopudil a zachováte nám i nadále přízeň.

Nahoru